Хоча загальна захворюваність на грип та ГРВІ в Україні зменшується, лікарі спостерігають новий сплеск інфекції серед дітей. Зокрема, у Києві з 14 по 20 квітня зареєстровано на 11,7% більше випадків захворювання серед дитячого населення у порівнянні з попереднім тижнем – 5 311 маленьких пацієнтів проти 4 755.
Найбільш вразливою категорією виявилися школярі: серед них захворюваність зросла на 18,3% (3 257 зареєстрованих випадків). Загалом наразі діти становлять 59,8% від загальної кількості хворих у столиці.
Аналогічна картина спостерігається і в інших регіонах України. На Волині, де, за даними Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, за минулий тиждень захворіло близько 4,5 тисяч осіб, 63% хворих складають саме діти віком до 17 років. А в Дніпропетровській області кількість дітей, яких довелося госпіталізувати через грип та ГРВІ, зросла на 8,7% – при тому, що загальний рівень госпіталізації серед усіх вікових груп знизився на 9,1%.
На Одещині частка дітей серед усіх хворих на минулому тижні склала 71,2%. З них 58,1% – це школярі 5–14 років. Також в Одеській області дуже багато дітей серед госпіталізованих – 81,6% з тих, хто потрапив на лікарняне ліжко.
Читайте також: Правильне лікування ГРВІ: 10 порад
Що робити, якщо дитина захворіла на грип або ГРВІ
Загальні рекомендації від лікаря
- Не зволікайте з лікуванням. При перших симптомах грипу або ГРВІ (висока температура, сильний головний біль, м’язовий біль, слабкість, кашель, нежить) важливо одразу розпочати терапію. Чим раніше буде розпочато лікування, тим нижчим буде ризик ускладнень.
- Залишайте дитину вдома. Навіть якщо симптоми здаються незначними, відвідування школи чи дитячого садка може погіршити стан дитини і сприяти поширенню вірусу серед інших дітей.
- Забезпечте правильний режим. Під час хвороби важливі постільний режим, рясне тепле пиття, легке харчування, регулярне провітрювання приміщення.
- Слідуйте рекомендаціям лікаря. Не використовуйте антибіотики без призначення лікаря. Вони не діють на віруси і не допомагають при грипі або ГРВІ. Такі ліки може призначити лише лікар і тільки у тому разі, коли до вірусної інфекції приєднується бактеріальне ускладнення. Причиною грипу та ГРВІ є вірус, тому єдиний дієвий засіб їх лікування – це противірусні препарати прямої дії, тобто такі, які діють безпосередньо на віруси.
Щоб знизити вірусне навантаження на організм дитини та запобігти ускладненням лікар може призначити противірусний засіб прямої дії на рослинній основі – сироп Флавовір. Він містить діючу речовину протефлазід, що безпосередньо діє на віруси грипу та інші збудники ГРВІ. Флавовір має зручну форму сиропу, що забезпечує кращу біодоступність та легкість застосування у дітей від народження. Підходить для лікування дітей будь-якого віку, включаючи немовлят.
- Контролюйте стан дитини. Якщо висока температура тримається понад три доби, з’являється задишка, сильний головний біль, блювання чи висипання — терміново зверніться до лікаря.
- Самолікування може завдати шкоди. Без консультації лікаря можна легко пропустити початок ускладнень (пневмонія, отит, бронхіт) або неправильно підібрати лікування.
Тому при перших симптомах грипу або ГРВІ у дитини — обов’язково звертайтеся до педіатра або сімейного лікаря та дотримуйтесь призначень фахівця!