ТОП-5 порад як підвищити імунітет напередодні зими

ТОП-5 порад як підвищити імунітет напередодні зими

П’ять способів допомогти організмові пристосовуватись до холодів

Імунітет, а отже, захист організму від інфекцій та інших патогенів, багато в чому залежить від того, які продукти вживає людина. Але крім того, на стан імунної системи впливають такі чинники, як стрес, шкідливі звички та екологічна обстановка.

У період приходу зимових холодів організм має пристосуватись до важчих кліматичних умов – холодів, дощів і морозу. Є кілька способів підтримати імунну систему в найважчий період року.

Перебудова імунної системи

Узимку організм пристосовується до нових умов і для цього йому потрібно задіяти багато ресурсів. Підтримувати імунітет можна різними способами. Респіраторні вірусні інфекції є основними ворогами у цю пору року. Якщо від грипу і COVID-19 можна вакцинуватись, то від інших видів ГРВІ вакцин ще не існує.

Читайте також: ЧОМУ У ХВОРИХ НА COVІD-19 ДІТЕЙ МОЖЕ БУТИ НЕГАТИВНИЙ ЕКСПРЕС-ТЕСТ?

Що ж лишається робити взимку, коли необхідно максимально підтримувати свої сили? Найкраще зараз переглянути свій раціон, але не обмежуватись стандартними порадами, а допомогти імунній системі цілеспрямовано.

П’ять порад для підвищення імунітету

  1. Більше мікронутрієнтів. Коли в раціоні бракує вітамінів, це призводить до ослаблення імунітету, загальної слабкості, погіршення пам’яті та зниження розумової активності. Отже, організмові не вистачає мікронутрієнтів – вітамінів, мінералів та інших мікроелементів. Отримати їх можна як із продуктів, так і приймаючи вітамінно-мінеральні комплекси. Найбільш потрібні взимку вітаміни С, А, В, РР, Е, залізо та магній. Але приймати їх слід лише за рекомендацією лікаря, щоб не допустити передозування та побічних наслідків від сумісного прийому.
  2. Турбота про кишечник. Імунітет багато в чому залежить від одного органу – кишечника. Кишечні бактерії стимулюють синтез імуноглобулінів, які першими розпізнають чужорідні патогени. Ті самі бактерії виробляють вітаміни групи В і вітамін К. Тому так важливо не допустити росту патогенних бактерій. Для цього слід уникати важкої та жирної їжі, а також вживати більше кисломолочних та ферментованих продуктів, наприклад, квашеної капусти, кімчі та сирів. Крім того, дієта, насичена флавоноїдами (чорний чай, червоне вони, чорниця), допомагає регулювати імунну систему. Деякі бактерії використовують флавоноїди для підвищення рівня інтерферону – сигнальної молекули, що допомагає імунній відповіді.
  1. Насичення сонцем. Взимку в жителів північних регіонів спостерігається значний дефіцит вітаміну D. Він допомагає боротись із вірусними та бактеріальними інфекціями завдяки різним механізмам, зокрема безпосередньо виробляючи антимікробні речовини. Вітамін D виробляється під дією сонячних променів і міститься у жирній морській рибі. Вживаючи його у формі ліків, слід уникати небезпечного передозування.
  2. Глибокий сон. Взимку змінюється робота шишковидної залози, що означає зменшення кількості гормону мелатоніну, який відповідає не лише за біоритми. Мелатонін допомагає регулювати імунну систему, а його брак призводить до зменшення продукції антитіл, що борються із патогенами. Саме тому взимку люди часто сплять довше. У цей період року краще дозволити собі відпочивати трохи більше й лягати спати раніше. Здоровий сон не менш важливий для імунітету, ніж вітамінні комплекси.
  3. Дієтичні добавки. Для підтримки імунної системи можна вживати у якості дієтичної добавки засоби рослинного походження, що допомагають боротись із патогенними мікроорганізмами. Наприклад, дієтична добавка Імунофлазід ПРО (для дітей Імунофлазід Лайт) містить екстракти трав щучки дернистої та війника наземного, що є джерелом флавоноїдів – біологічно-активних речовин, здатних сприятливо впливати на стан імунної системи, підтримувати природні захисні функції організму,  гальмувати розвиток запальних процесів, допомагають боротись із вірусами та іншими патогенами.

Дотримуючись таких рекомендацій, можна підтримувати захисні сили організму на рівні достатньому, щоб ефективно протистояти інфекціям та переносити захворювання у більш легкій формі.