Список хвороб, яких насправді не існує | Smart Mama 2024

ТОП-5 хвороб, яких насправді не існує

Якщо лікар діагностував вам хвороби про які йдеться нижче – просто змінюйте фахівця

Насправді, сучасні лікарі давно не ставлять ці «діагнози – солянки», які насправді є прикриттям для більш серйозних проблем зі здоров’ям, які потрібно ретельніше вивчати та діагностувати.

ВСД

Вегето-судинна дистонія – діагноз, про який навіть не чули за кордоном. У Міжнародній класифікації хвороб такого діагнозу не існує. Тим часом, ВСД ставлять чи не кожному другому, хто звертається до лікаря зі скаргами на головний біль, стрибки тиску, тахікардію. Так як немає такого захворювання, то не існує і ліків від нього (зазвичай при ВСД призначають просто вітаміни та заспокійливі). Аби зрозуміти причину нездужання, варто пройти обстеження, здати аналізи. Причиною такого стану можуть бути ендокринні зміни, порушення обміну речовин, хвороби серця. Не маскуйте хвороби, списуючи її прояви на банальну дистонію.

Остеохондроз

Часто будь-які захворювання хребта  списують на неіснуючий діагноз «остеохондроз». За ним можуть критися грижі міжхребцевих дисків, запалення, спазми м’язів. Усі ці проблеми мають свої методи лікування. Якщо лікареві не хочеться заглиблюватися у діагностику та вивчення проблеми, він скаже загальну фразу про те, що у вас остеохондроз. Насправді ж не варто лінуватися, а краще зробити рентген та МРТ, аби зрозуміти справжню причину больових відчуттів у спині.

Дисбактеріоз

Дисбактеріоз – це не самостійне захворювання. Це стан, який виникає через інші захворювання шкт: гастрит, виразку, коліт та інші.  Їх не потрібно «залічувати» пробіотиками та пребіотиками, адже це лише маскування проблеми. Перш за все потрібно встановити правильний діагноз. Адже дисбактеріоз – це лише один із проявів якоїсь хвороби.

Синдром хронічної втоми

Він  виникає через постійне напруження та перевантаження. Виражається тим, що відчуття втоми не зникає навіть після відпочинку. Цей стан часто викликає сонливість, брак життєвої енергії, зниження працездатності, швидку втомлюваність. У міжнародному класифікаторі хвороб  немає такого захворювання як синдром хронічної втоми. Його симптоми часто вказують на порушення обміну білка, неврози. Хронічна втома може бути одним із проявів депресивного стану.

Тонус матки

Матка може періодично скорочуватись і цей процес не є патологічним, адже матка – це м’яз. Сам по собі гіпертонус не потрібно лікувати, а матку не варто розслаблювати (як у нас прийнято – но-шпою, або спеціальними свічками). Тонус матки за кордоном не лікують, якщо він не є «дзвіночком» патологічних станів. Так само, не пропонують лікування ерозії шийки матки, з якою можна спокійно співіснувати. Однак, за нею стежать, її вивчають на наявність видозмінених клітин та запалення.

Це ще не весь список  фейкових діагнозів, які й досі ставлять лікарі. До нього також можна внести авітаміноз, який дослівно означає повну відсутність будь-яких вітамінів в організмі,  лікування уреаплазми і мікоплазми- мікроорганізмів, що періодично живуть у статевих шляхах як у чоловіків, так і у жінок, а також відкладення солей.

Тож, перш ніж лікуватися від вашої нової «страшної» хвороби, дізнайтеся думку ще принаймні двох спеціалістів. Не вигадуйте собі неіснуючих діагнозів та не займайтеся самолікуванням.