Медицина постійно розвивається, але деякі міфи про здоров’я продовжують існувати
Є кілька діагнозів, які іноді ставлять пацієнтам, хоча насправді ці стани не є захворюваннями або не потребують лікування. Часто вони стають “популярними” через нестачу розуміння або навіть через спроби деяких фахівців знайти прості відповіді на складні запитання. Якщо вам ставлять такі “діагнози”, варто звернутися до іншого лікаря, який дотримується сучасних науково обґрунтованих підходів. Ось декілька прикладів:
Вегето-судинна дистонія (ВСД)
Вегето-судинна дистонія – діагноз, про який навіть не чули за кордоном. У Міжнародній класифікації хвороб такого діагнозу не існує. ВСД – це збірна назва для різних симптомів, таких як головний біль, запаморочення, серцебиття, підвищена втомлюваність. Ці симптоми можуть бути проявом інших захворювань або мати психологічну природу.
Що робити? Якщо ви відчуваєте подібні симптоми, не ставте собі діагноз самостійно. Зверніться до лікаря для обстеження. Причиною такого стану можуть бути ендокринні зміни, порушення обміну речовин, хвороби серця. Так як немає такого захворювання, то не існує і ліків від нього (зазвичай при ВСД призначають просто вітаміни та заспокійливі).
Дисбактеріоз
Термін “дисбактеріоз” часто використовують для опису будь-яких проблем з травленням. Насправді, склад мікрофлори кишечника постійно змінюється під впливом різних факторів, і це нормально. Не існує єдиного “ідеального” балансу бактерій. Дисбактеріоз – це не самостійне захворювання. Це стан, який виникає через інші захворювання ШКТ: гастрит, виразку, коліт тощо.
Читайте також: Застосування імуномодуляторів під час ГРВІ: лікар-імунолог розповіла про ризики лікування
Що робити? Якщо вас турбують симптоми з боку шлунково-кишкового тракту, зверніться до лікаря-гастроентеролога. Він проведе обстеження та призначить лікування, якщо воно дійсно необхідне.
Хронічна втома
Не плутати з діагнозом синдром хронічної втоми – це складний стан, який характеризується постійною втомою, яка не зникає після відпочинку. Його причини до кінця не вивчені, але вважається, що він може бути пов’язаний з вірусними інфекціями, імунними порушеннями, психологічними факторами. Хронічна втома часто викликає сонливість, брак життєвої енергії, зниження працездатності, швидку втомлюваність.
Що робити? У більшості випадків це результат стресу, поганого сну або перевтоми, які можна скоригувати шляхом відпочинку і зменшення навантажень.
Тонус матки
Підвищений тонус матки під час вагітності – це нормальне явище, яке допомагає їй рости та розвиватися. Матка може періодично скорочуватись і цей процес не є патологічним, адже матка – це м’яз. Сам по собі гіпертонус не потрібно лікувати, а матку не варто розслаблювати. Тонус матки за кордоном не лікують, якщо він не є «дзвіночком» патологічних станів. Тільки в рідкісних випадках, коли тонус супроводжується іншими симптомами, він може становити загрозу.
Що робити? Регулярно відвідуйте лікаря-гінеколога та дотримуйтесь його рекомендацій.
“Зашлакованість” організму
Ідея про те, що організм накопичує “шлаки”, не має наукового підґрунтя. Печінка, нирки та інші органи ефективно виводять продукти обміну речовин.
Що робити? Дотримуйтесь здорового способу життя: правильно харчуйтесь, пийте достатньо води, займайтесь фізичною активністю.
Тож, перш ніж лікуватися від вашої нової «страшної» хвороби, дізнайтеся думку ще принаймні двох спеціалістів. Не вигадуйте собі неіснуючих діагнозів та не займайтеся самолікуванням.