Успадковані математичні здібності можна визначити ще у дошкільному віці | Smart Mama 2024

Успадковані математичні здібності можна визначити ще у дошкільному віці

За математичні здібності дійсно в основному відповідає генетика. Вони передаються у спадок і пов’язані лише з кількома генами

Дослідники з Інституту когнітивних наук і людського мозку імені Макса Планка (Лейпциг, Німеччина) виявили, що за обсягом кори головного мозку дітей 3-6 років, які ще не мають математичної підготовки, можна передбачити математичні здібності, які з’являться в школі у віці 7- 9 років.

Автори дослідження вивчили взаємозв’язок між цими варіантами і обсягом сірої речовини (яке в основному складається з нервових клітин) в мозку у 178 дітей 3-6 років, зробивши їм магнітно-резонансну томографію. Вони виявили, що від варіантів гена під назвою ROBO1 у маленьких дітей залежить обсяг сірої речовини в правій тім’яній корі.

 

Читайте також: Блювота у дитини при температурі: причини і лікування

 

Обсяг сірої речовини в цій області головного мозку дав змогу досить точно передбачити результати тестів дітей з математики у віці 7-9 років. Виявилося, що у дітей з великим об’ємом сірої речовини, яке відповідно регулюється геном ROBO1, математичні здібності проявилися значно краще. А значить, математичні здібності в основному формуються генетично – шляхом раннього розвитку певних частин мозку.

Олена Алексєєва