Інтуїтивне харчування з дитинства захищає від депресії в дорослому житті | Smart Mama 2024

Інтуїтивне харчування з дитинства захищає від депресії в дорослому житті

Інтуїтивне харчування – недавній винахід дієтологів і психологів, яке, втім, потроху завойовує серця і розуми всіх тих, хто худне. Адепти інтуїтивного споживання продуктів знаходять все більше переваг харчування, заснованого на відчутті голоду і ситості, а не на жорстких дієтах.

 

Дослідники зі Школи громадської охорони здоров’я Університету Міннесоти (США) теж уважно вивчили цю систему і виявили, що якщо ви з дитинства харчувалися інтуїтивно, то з віком будете менше відчувати депресію, розлади харчової поведінки, а простіше кажучи, ваше психологічне благополуччя буде набагато краще.

 

Сенс інтуїтивного харчування дійсно дуже простий. Всі немовлята знають, скільки і коли  їм їсти. Як стверджують вчені, щоб діти продовжували так, достатньо лише підтримати природний для них стиль харчування.

 

У дослідженні використовувалися дані довгострокового проекту EAT компанії Neumark-Sztainer, під час якого відстежувалися харчування, активність і благополуччя підлітків у міру їх дорослішання. Майже 1500 підлітків (середній вік 14,5 років) завершили обстеження в 2010 році, а в 2018 році (в 22,2 року) пройшли його повторно.

 

В анкетуванні взяли участь представники різних расових і етнічних груп. Дослідження включали питання, які оцінюють, якою мірою підлітки використовують внутрішні / фізичні сигнали, щоб визначити, скільки вони їдять. Наприклад, чи здатні вони: припинити їсти, коли відчують ситість; чи довіряють організму, щоб дізнатися, скільки треба з’їсти; чи повинні вони з’їсти все що на тарілці, навіть якщо не голодні.

 

 

Читайте також: ТОП-6 побутових помічників для матусь, що сприяють зміцненню здоров’я дитини

 

Вчені виявили, що підлітки, які набрали найбільше балів в інтуїтивному харчуванні, відчувають менше депресивних симптомів, мають більш високу самооцінку. Ті ж, хто не прислухаються до свого організму, не задоволені своїм фізичним станом, не можуть контролювати свою вагу, часто переїдають.

Інтуїтивне харчування захищає від переїдання, знижуючи шанси стати ненажерою і постійно переїдати на 74%. Дослідники підкреслюють, що переваги інтуїтивного харчування виходять за рамки расових, етнічних і соціально-економічних аспектів.
Але головне, інтуїтивне харчування формує більш високу самооцінку і дає відчуття психологічної стабільності. Вчені відзначають, що якщо майбутні дослідження будуть доводити користь інтуїтивного харчування для здоров’я, логічним кроком може бути включення його в програми навчання дітей живленню в школах.

 

У домашніх умовах ви можете спробувати використовувати такі стимули з дітьми:

 

– не діліть їжу на шкідливу і здорову, а чесно розповідайте про наслідки споживання тієї чи іншої їжі;

– навчіть дитину, що «товстий» не дорівнює «поганий». Всі фігури красиві і всі гідні бути коханими. Не кожній дівчині генетично дано виглядати як балерина, але це не робить її менш красивою;

– припустити, як буде розвиватися тіло вашої дитини практично неможливо, адже потрібно врахувати масу генетичних, фізіологічних і психологічних чинників, але ви можете показати приклад здорового харчування;

– вчіть дитину, що ігнорувати почуття голоду не можна, але його потрібно явно розпізнавати, як і відчуття насичення;

– навчіть дитину, що їжа не вирішує проблеми, а лише дає тимчасову перерву, після якої може стати гірше – з’явиться почуття провини за спонтанну обжерливість.

Галина Бут, сімейний лікар