Чи не кожному знайома ситуація: допоки дитина була вдома – майже не хворіла, щойно малюк пішов у дитсадок – почав «ловити» віруси чи не щомісяця. Дбайливі батьки поспішають зміцнювати імунітет такого малюка або ж приймають кардинальне рішення – забрати дитину з дитячого колективу і знову віддати до садка пізніше, коли та підросте та зміцніє, пише moniheal.
Основні шляхи передачі вірусів у дитячому колективі
Вірусні інфекції передаються у дитячому колективі крапельним і контактним шляхами. У першому випадку інфекція розповсюджується, коли хвора дитина кашляє або чхає, і віруси потрапляють у повітря в крапельках розміром менше 5 мкм. Ці крапельки можуть знаходитися у повітрі до 2 годин і потрапляють в організм здорової дитини через ніс, рот або очі.
Читайте також: Алергія чи застуда: як не переплутати?
Також інфекція може передаватися через безпосередній контакт із хворою дитиною або з предметами, на яких знаходяться віруси. Наприклад, дитина може заразитися вірусом, якщо торкнеться іграшок або столу, з якими взаємодіяла хвора дитина, а потім торкнеться свого обличчя. Можлива передача вірусних інфекцій через спільне користування посудом, рушниками, постільною білизною та іншими предметами.
Інфікуватися можна і фекально-оральним шляхом (коли дитина контактує з фекаліями хворої дитини або забрудненими поверхнями). Крім того, поширення вірусної інфекції можливе через харчові продукти або воду, якщо вони були забруднені збудником.
ТОП вірусних хвороб серед дітей
Саме у дитячому віці краще перехворіти на вірусні захворювання, адже деякі з них досить важко переносити дорослій людині. Певні «дитячі інфекції» у дорослому віці характеризуються більш важким перебігом, найбільш небезпечні вони для вагітних жінок.
- грип та ГРВІ;
- вітряну віспу, кір, краснуху (характерними для них є висипання на шкірі);
- оперізуючий лишай, який спричиняє герпесвірус людини;
- кашлюк, який проявляється сильним кашлем;
- паротит (свинка), який супроводжується запаленням привушної залози;
- ротавірусна інфекція, яка передається через контакт зі збудником і проявляється у гострих кишкових розладах.
Як запобігти поширенню вірусів у дитячому садочку?
Для запобігання поширенню вірусних інфекцій у дитсадку потрібно навчити дитину дотримуватися правил гігієни, регулярно мити руки з милом, використовувати одноразові серветки і правильно прикривати ніс та рот під час кашлю або чхання.
- забезпечувати належну вентиляцію приміщень та провітрювання;
- регулярно проводити вологе прибирання;
- проводити санітарну обробку приміщень та предметів;
- моніторити стан здоров’я дітей;
- слідкувати за гігієною дітей у групі;
- не допускати хворих дітей до дитячого закладу та ізолювати їх від здорових малюків;
- інформувати батьків про заходи, які проводяться для запобігання поширенню вірусних хвороб та про правила гігієни.