Підвищити імунну функцію організму допомагають вітаміни, білки та флавоноїди
Узимку 2022-2023 років в Україні одночасно циркулює коронавірус SARS-CoV-2 і чотири штами вірусів грипу (за щорічним прогнозом ВООЗ). Через значні санітарно-епідемічні заходи, викликані COVID-19, вірусологи, як і минулого року, передбачають значне поширення саме штамів грипу. Це викликано ослабленням імунітету людей, які кілька років не хворіли грипом через запобіжні санітарні заходи (як-то носіння масок).
Грип «працює» нарівні з COVID-19
Гострі респіраторні вірусні інфекції, до яких відноситься і COVID-19, є найпоширенішими інфекційними захворюваннями. Протягом минулого епідемічного сезону 2021-2022 років в Україні на грип, ГРВІ та COVID-19 перехворіло майже шість мільйонів людей.
Лише у столиці за минулий тиждень 2022 року зареєстровано 9394 нові випадки захворювання на грип та ГРВІ, зокрема і на COVID-19. і спостерігається зростання захворюваності серед дітей та госпіталізація дорослого і дитячого населення. Медики зазначають, що цього року сезон грипу розпочався досить швидко і прогнозують, що пік захворюваності можливий одразу ж після нового року і різдвяних свят.
За результатами швидких тестів, які роблять сімейні лікарі у поліклініках, та лабораторних досліджень, тобто ПЛР-тестів, домінувальним є вірус грипу А. Саме вірус грипу А більш заразний, аніж віруси грипу В чи С. Інкубаційний період триває до семи днів, у середньому два-чотири дні.
Читайте також: Топ-10 корисних лікарських рослин
Як укріпити імунну систему
Як під час самого захворювання, так і для профілактики грипу слід дотримуватися стратегій, що принесуть користь усьому організмові, зокрема підвищать імунітет:
- Узимку сон має становити 7-9 годин, оскільки за цей час повинно вироблятись достатньо гормонів, що регулюють діяльність імунної системи.
- Під час самого захворювання та для підтримки нормальної маси тіла слід уникати важкої та жирної їжі. Але захищають наш організм саме білки імуноглобуліни, дефіцит яких призводить до порушення імунної відповіді. Саме тому слід вживати достатньо білка (м’яса птахів) і морської риби, котра також є джерелом вітаміну D.
- Трав’яні чаї взимку зігрівають, покращують обмін речовин і мають ще багато призначень залежно від компонентів. Корисними будуть чаї з м’ятою, мелісою і ромашкою, що мають, зокрема, заспокійливий ефект. Напої з імбиром, медом і цитрусовими тонізують і забезпечують вітамінами С, В, Е та РР. Напої з червоними ягодами (малина, калина, червона смородина) є незамінними джерелами вітаміну С.
- Вживання великої кількості рідини завжди рекомендовано під час усіх респіраторних вірусних захворювань.
- Дієта з великим вмістом флавоноїдів, що містяться, наприклад, у чорниці, червоному вині, яблуках, обліписі, цибулі та чорному чаї, допомагає контролювати імунну відповідь. Згідно з великим оглядом впливу флавоноїдів на організм, прийом добавок з їх умістом може знизити захворюваність і вплив інфекцій верхніх дихальним шляхів. Загалом прийом флавоноїдів знижував захворюваність на 33%, а кількість днів хвороби – на 40%.
Джерелом флавоноїдів також є і дієтична добавка ІмунофлазідПРО, що містить комплекс біологічно-активних речовин, здатних сприятливо впливати на стан імунної системи, підтримувати природні захисні функції організму. Флавоноїди мають широкий спектр біологічної активності, в тому числі беруть участь в окисно-відновних процесах, виконуючи антиоксидантну функцію, та захищають клітини від руйнування.
Капсули для підтримки нормального функціонування імунної системи ІмунофлазідПРО можуть бути рекомендовані лікарем для вживання в якості дієтичної добавки до повноцінного раціону харчування дорослим та дітям віком від 12 років, як джерело комплексу біологічно-активних речовин рослинного походження (флавоноїдів у вигляді ліпідних комплексів) з метою створення оптимальних умов для підтримки нормального функціонування імунної системи та природнього захисту організму від інфекційних вірусних навантажен в період сезонних захворювань. Для дітей від трьох років сироп на основі флавоноїдів ІмунофлазідЛайт.