Садочки запрацювали. Як уберегти дитину від інфекцій і зміцнити організм | Smart Mama 2024

Садочки запрацювали. Як уберегти дитину від інфекцій і зміцнити організм

В останні дні травня й перші дня червня в Україні дозволено відкривати дитячі садки. Втім, точна дата їх відкриття в тому чи іншому населеному пункті або регіоні залежить від епідемічної обстановки – відтак на цьому тижні у деяких регіонах вони залишаються закритими.

 

Садочки відкриють – коли саме і з якими обмеженнями

 

Якщо вам цікаво, як оцінюють епідемічну обстановку для відкриття дошкільних установ, то є всього три показники, за якими головний санітарний лікар МОЗ Віктор Ляшко щодня розраховує готовність регіону до другого етапу виходу з карантину.

Ось ці параметри: хворих менше 12 на 100 тисяч осіб, у лікарнях зайнято менше 50% ліжкомісць, на коронавірус протестовано понад 12 з кожних 100 тисяч чоловік.

Подивимося, для прикладу, на ці показники від 4 червня. За жовтими комірками таблички й за відповідними їм хрестиками в останній колонці видно 9 регіонів. У 4 з них, Чернівецькій, Львівській, Волинській і Рівненській областях поки відкладається другий етап виходу з карантину. У місті Києві й Житомирській області перший показник тепер теж негативний – але в середині травня хворих і там, і там було менше 12 на 100 тисяч киян, і рішення про відкриття садочків було прийняте. Невеличка недоохопленість тесстуваванням на Дніпропетровщині, Донеччині й Луганщині відкриттю садочків теж не завадила.

 

Читайте також:  Гострий бронхіоліт у малюків: що треба знати

 

Додатковий фактор: дозвіл МОЗ і всього Кабміну не означає, що влада регіону або міста вже по своєю ініціативою не відкладуть рішення про відкриття садочків. Однак, якщо відкладуть, то навряд чи надовго. Наприклад, адміністрація Києва призначила днем початку роботи садків не 25 травня, а 1 червня.

У будь-якому випадку ясно, що дошкільні установи по всій Україні на початку літа повертаються до офлайн-роботи – якщо не в понеділок 1 червня, так з понеділків 15-го або 22 червня, або ж зі вівторків 9 або 30 червня (оскільки понеділки 8 і 29 червня 2020 року – вихідні дні).

І хоча повернення садків до роботи пов’язано з великою кількістю санітарних обмежень, попри всю дезінфекцію і спроби зберігати дистанцію – все ж неважко здогадатися, що імунітету дитини доведеться «воювати» з новими для організму вірусами, бактеріями , грибками. Та й просто організм дитини відчує підвищені стресові навантаження.

 

Що робити для посилення імунітету

 

Справді: організм дошкільника, повністю або частково відірваного на кілька місяців від дитячих колективів, поїздок в транспорті, прогулянок на майданчиках і у дворах, пройшов за цей час певне звикання.

Це і звикання до режиму дня, в якому садка немає; і звикання до мікроклімату дуже обмеженого місця перебування; і нарешті, звикання імунної системи до настільки ж постійного, звичного інфекційного фону своєї сім’ї. Не кажучи вже про сезонний чинник: весь карантин припав на досить прохолодну весну – а повернення в садок, можливо, якраз співпаде з першими жаркими, спекотними тижнями року, а також з першими ягодами і фруктами.

І тоді всі виниклі за місяці карантину звички і налагоджені схеми функціонування дитячого організму при поверненні в садок (і взагалі в перші тижні літа) почнуть проходити нагальну, стресову адаптацію, перенастроювання.

Організм буде перенапружений – і імунна система може не впоратися з тими інфекційними агентами, з якими б вона впоралась у рядовій ситуації.

 

Читайте також: ГРВІ у дітей: як не пропустити ускладнення на серце

 

Одним з варіантів вирішення питання є ранній вплив на віруси, з якими може  зустрітися дитина в групі. Інтенсивний обмін вірусами ймовірніше не викличе захворювання в ослабленому карантином організмі малюка, якщо їх чисельність тримати під контролем. Лікар може порадити  противірусні препарати прямої дії, наприклад сироп Флавовір, який пригнічує розмноження вірусів, що призводять до гострих респіраторних захворювань.

І звісно ж, варто активніше, ніж зазвичай, вживати їжу, багату вітамінами, і більше бувати на свіжому повітрі (тим паче, що настало літо).

Читайте також: Парагрип у дітей: важке дихання має насторожити батьків