Про що свідчить повторне підвищення температури тіла при ГРВІ у дітей

У більшості випадків тривалість збереження підвищеної температури тіла при ГРВІ у дітей не перевищує 3 – 7 днів. Але іноді виникають ситуації, коли дитина вже практично здорова і температура тіла нормалізувалася, а через декілька днів вона знову стрімко піднімається

Що робити якщо у дитини не падає температура

По-перше, не панікувати і оцінити стан дитини. Важливо визначити, чи підвищення температури – єдиний симптом, чи спостерігаються й інші клінічні прояви і стан дитини об’єктивно погіршується.

Якщо температура тіла підвищилася, а самопочуття дитини не погіршується, старі симптоми не повертаються, а нові не з’являються, найімовірніше так організм намагається «добити» вірус або відбувається явище післявірусної втоми.

Інша річ, якщо після поліпшення стану дитини її самопочуття знову погіршилося, крім підвищення температури з’явилися симптоми, яких не було раніше: наприклад, біль у вухах, головний біль з відчуттям розпирання в лобній ділянці або навколо носа і очей, набряк і больові відчуття в горлі. Це свідчить про те, що після вірусної інфекції імунітет дитячого організму настільки ослаблений, що приєдналася бактеріальна інфекція, тобто виникли ускладнення. Найчастіше така ситуація виникає, якщо лікування вірусного захворювання було недостатнім: а саме не призначалися прямі противірусні препарати. А також не дотримувалися основні вимоги до безпечного оточення, що стало причиною тривалої циркуляції вірусу в родині і повторного зараження ним дитини, або приєднання бактеріальних збудників, що вже вимагає призначення антибіотиків. Найчастіше лікування бактеріальних ускладнень вірусних інфекцій в домашніх умовах не ефективне, особливо у малюків. У такому випадку дитину потрібно госпіталізувати.

Батькам необхідно пам’ятати, що бактеріальні інфекції мають набагато серйозніший прогноз, ніж більшість поширених вірусних інфекцій, тому важливо відповідально ставитись до лікування ГРВІ та грипу.

Читайте також:

В Украине официально зарегистрировали еще два случая гриппа

Новая версия мобильного приложения Weather Channel будет давать прогноз о распространении гриппа

Залишити відповідь