«Розумний» підгузок попередить, коли вже час його змінити | Smart Mama 2024

«Розумний» підгузок попередить, коли вже час його змінити

Вчені з Массачусетського технологічного інституту створили «розумний» підгузок з вбудованим датчиком вологості, який попередить, коли підгузок мокрий і вже потребує заміни.
Коли спеціальний датчик фіксує певний ступінь вологості в підгузку, він надсилає повідомлення на смартфон або комп’ютер, повідомляє news-medical.

Датчик являє собою мітку пасивної радіочастотної ідентифікації (RFID), що помістили під шаром, який поглинає полімер, типу гідрогелю – його зазвичай використовують у підгузках для вбирання вологи. Коли гідрогель стає вологим, він розширюється, і мітка посилає радіосигнал на зчитувач RFID на відстані до одного метра.

За оцінками розробників, вартість виготовлення датчика становить менше 2 центів, що робить його недорогою одноразовою альтернативою іншим аналогічним технологіям смарт-підгузків. RFID-мітки можуть бути надруковані у вигляді рулонів окремих наклейок, аналогічно міткам зі штрих-кодом.

Згодом «розумні» підгузки допоможуть визначати такі проблеми, наприклад, як запор або нетримання. Новий датчик може бути особливо корисний для медперсоналу, який працює у відділеннях для новонароджених і доглядають одночасно за кількома дітьми.

Підгузок з датчиком також можна застосовувати для дорослих пацієнтів, які не можуть повідомити або соромляться попросити про заміну.

Нововведення також допоможе запобігти висипанням і появі деяких інфекцій, як у людей літнього віку, так і у немовлят.