Стежити за здоров'ям стало простіше: як отримати власний онлайн-графік щорічного моніторингу | Smart Mama 2024

Стежити за здоров’ям стало простіше: як отримати власний онлайн-графік щорічного моніторингу

Планові обстеження стану здоров’я дають змогу не витрачати грошей, часу і нервів на лікування задавненої хвороби, рятують життя або попереджають розвиток хронічних захворювань, які на ранніх стадіях безсимптомні.

Завдяки сьогоднішнім IT-технологій стежити за станом здоров’я можна без частого відвідування кабінету лікаря, співпрацюючи з медиком через онлайн-систему моніторингу здоров’я.

В Україні створили власну онлайн-систему моніторингу стану здоров’я – MoniHeal (назва системи говорить сама за себе – «monitoring» відстежувати і «health» здоров’я). За словами розробників, на створення цієї програми їх наштовхнув не лише жалюгідний стан системи охорони здоров’я, а й низький рівень свідомості людей щодо власного здоров’я. Регулярним скринінгом здоров’я в Україні можуть похвалитися хіба що новонароджені і вагітні. Решта категорії байдужі до закликів соціальної реклами, наприклад, зробити мамографію або перевірити стан судин. Нова розробка повинна зламати шаблон і змусити українців думати про своє здоров’я регулярно.

 

Читайте також: В Україні запрацювала електронна платформа онлайн-моніторингу здоров’я

 

Програми скринінгу і моніторингу системи MoniHeal розроблені за участю вчених Національної Медичної Академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика. Будь зареєстрований користувач може створити повний цифровий архів своїх медичних обстежень. Виходячи з неї програма порекомендує ті чи інші планові обстеження на поточний рік життя.

Пацієнт може дати повний або частковий доступ до архіву в кабінеті MoniHeal.com свого сімейного лікаря, який в разі потреби подивиться в цифровому вигляді необхідну інформацію і підкоригує рекомендовані програмою обстеження. Спільна можливість складати графік щорічного моніторингу за допомогою системи MoniHeal – це шанс запобігти хронічним захворюванням і ранній смерті.

Не менш важливо, що система MoniHeal дає змогу на повну силу запрацювати інституту сімейних лікарів. З економії і небажання витрачати час на обстеження пацієнти не надають сімейним лікарям достатньої інформації про свій організм. До терапевта приходять зазвичай вже «з болем» і за направленням до вузького спеціаліста. В результаті сімейний лікар у нас виконує функцію «ресепшн» – відправляє людей до інших лікарень. Це не відповідає його первісній ролі, згідно з якою сімейний лікар «стежить» за пацієнтом багато років і знає про нього все. Крім того, у багатьох країнах  регулярні скринінги (медичні обстеження для раннього, досимптомного виявлення хвороб) – обов’язкові. Найпоширеніші спрямовані на раннє виявлення раку молочної залози, раку шийки матки, раку передміхурової залози (ПСА-тести), раку товстої і прямої кишки і туберкульозу. Часто це вимога прив’язана до медичного страхування – там просто не вдасться скористатися страховим відшкодуванням медичних послуг без проходження планового скринінгу.