Грипом і COVID-19 можна заразитися одночасно | Smart Mama 2024

Грипом і COVID-19 можна заразитися  одночасно

Людина, безумовно, може заразитися грипом і COVID-19 одночасно. Це може мати катастрофічні наслідки для імунної системи. За словами епідеміолога доктора Сіми Ясмін, захворювання однією хворобою може зробити організм більш вразливим до іншої: «Коли людина хвора на грип або інші респіраторні віруси, це послаблює її організм. Захист слабшає і робить вразливим для другої хвороби», передає cnn.

І COVID-19, і грип вражають легені, можуть викликати пневмонію або дихальну недостатність. У свою чергу кожне захворювання загрожує ускладненнями (сепсисом, загостренням серцевих захворювань, мозку або м’язових тканин). Це підвищує навантаження на будь-яку з систем внутрішніх органів. Судити про те, що гірше – подвійний удар або окрема хвороба – поки рано. Оскільки даних про людей, які перехворіли двома інфекціями водночас, поки небагато.

Але є підозри, що ймовірність пневмонії буде набагато вищою, якщо організм буде інфікований і грипом, і коронавірусом. «Два віруси разом безумовно можуть бути більш небезпечними для легень і викликати дуже серйозну дихальну недостатність, – каже доктор Майкл Меттей з Каліфорнійського університету Сан-Франциско. – Дихальна недостатність не обов’язково означає, що легені людини перестають працювати. Це говорить про те, що легені не отримують достатньо кисню в кров».

Стан гострої дихальної недостатності може бути небезпечним для життя. При цьому страждають не тільки легені, але й інші органи. Тому важливе оперативне лікування.

Читайте ще: Дитина перехворіла на COVID-19: що варто знати

Відрізнити COVID-19 від грипу спочатку важко. Їх симптоми дуже схожі. Обидва супроводжуються підвищенням температури, кашлем, задишкою, втомою, болем у горлі, ломотою в тілі, нежиттю або закладеним носом. У деяких хворих може бути блювота і діарея, хоча це більш характерно для дітей, ніж для дорослих. Але на відміну від грипу, при COVID-19 втрачається смак і запах.

Приблизно в половині випадків коронавірус передається від людей, у яких немає ніяких симптомів. Багато з них найбільш заразні саме до появи перших ознак хвороби.

Тому найкращий спосіб зрозуміти, хвора людина на коронавірус або грип (або і тим, і другим), це зробити тест.

Щоб уникнути подвійного захворювання, слід продовжувати носити маски та дотримуватися соціального дистанціювання. З наближенням сезону грипу такі запобіжні заходи стануть хорошим захистом від двох вірусів. Ще один запобіжний захід – щеплення, яке в разі захворювання пом’якшить важкість хвороби, або захистить від інфікування взагалі.