Звичка до постійних перекусів під час роботи на дому: як боротися | Smart Mama 2024

Звичка до постійних перекусів під час роботи на дому: як боротися

Незважаючи на поширення  ідей бодіпозитиву, звичка до безперервної їжі «не відходячи від комп’ютера» або від  домашнього робочого місця (або  і не домашнього, а звичайного робочого місця) – причина для тривоги і боротьби з цією звичкою.

Тривога  набрати зайву вагу –  через психологічні аспекти. Ми повинні свідомо володіти і управляти своєю харчової активністю, а не вона – володіти нами. У Міжнародній Класифікації Хвороб 11 перегляду (МКБ-11 від 2018 роки) з’явився розлад з кодом 6B82 – binge-eating disorder; в англомовній розмовній мові також – stress-eating. Це поняття, яке по-російськи (з краплею латинської та грецької) давно відомо як «психогенное переедание», «компульсивное переедание» або «емоційне переїдання». Воно ж в розмовній мові – «переїдання на нервовому грунті».

 

Читайте також: Тепловий і сонячний удар у дитини: симптоми і перша допомога

 

Прикметники в цих російськомовних термінах хороші. А ось іменник дещо спотворює зміст міжнародного англійського терміну – адже слово «переїдання» описує лише надмірний обсяг їжі, а не частоту харчування. Об’їстися можна і в один присід – що на застіллях з багатьма регулярно і трапляється. Тоді як діагностичний термін «binge-eating disorder» – дослівно означає «розульне харчування як розлад» або «розлад в формі розгульного харчування». Основний упор у цьому найменуванні –  розлади – дозволити  собі задовольняти потреби до майже безперервного прийому їжі, на відсутності гальмування цих позовів. А не на кількості вжитого взагалі. Зокрема, сюди і потрапляють мікро-перекушування, імпульсивні звичні «під’їдання» снеків, горішків, цукерочок кожну годину або щопівгодини – які за загальним обсягом з’їденого за добу назвати «переїданням» зазвичай важко.

Зрозуміло, якщо ви помітили за собою підвищення частоти перекусів – це навряд чи відразу серйозний розлад. Але це вже рух в сторону binge-eating – харчового розгулу, «запойного харчування». Причин тому безліч – від генетики і дитячого досвіду (виховання) до нестачі певних речовин в організмі і неврології (стрессологіі). Ми ж поговоримо про те, як боротися з жагою до перекусів без вживання твердої їжі, без шопінг-виходів  або онлайн-замовлень її доставки.

 

Тренуйтеся замість перекусу

Якщо бажання зайвий раз перекусити пов’язане з потребою в ендорфінах – згадайте, що їх виробленню сприяє не тільки їжа, а й спopт, і фізичне навантаження.Парадокс, але кілька невеликих вправ, пробіжка навколо будинку або невелика фізична праця по дому (або саду, якщо ви в заміському будинку) не посилить голод, як багатьом здається, а зменшить потребу в уявному голоді. А ось що посилить – так це спрагу; вживати рідину після фізичного навантаження потрібно обов’язково.

 

Читайте також: Літо і кондиціонер: ТОП правил, щоб не захворіти

 

Пийте  замість перекусу

Навіть міцний чай, навіть вино ввечері і навіть слабкі винні напої типу сангрії вдень ??- корисніше, ніж будь-який перекус. А про користь свіжих соків, мінеральної  води, трав’яних чаїв і говорити не доводиться. Якщо ви не страждаєте сильної серцевою аритмією, кардіалгією – збільшення кількості рідини замість твердої їжі буде вам і на користь, і в радість.

 

Приймайте душ замість перекусу

Порада саме для віддаленої роботи на дому. Правда, багато хто вважає, що якщо з ранку душ один раз прийняли, і особливого пропотівання не відбулося, то приймати душ якось дивно. Іншим не хочеться милом змити косметичні креми або  макіяж. Даремно ви так. Душ і ванна теж усувають «ендорфіновий голод». Притому прохолодний душ у літню спеку тонізує – а ось тепла ванна в будь-яку погоду, навпаки, релаксує. З цих двох варіантів кожен може вибрати для себе. І зовсім необов’язково використовувати мило, якщо миєтеся через 3-4 години після прийняття душу з милом. «Несподівано» прийняти душ втретє за день – це дуже «смачно», смачніше перекусу.

 

Використовуйте ароматичні лампи, аромадифузори

Як і вживання рідини, біоактивні запахи діють на уявний голод. Якщо ж на вулиці пройшов дощ і пахне озоном, мокрою травою і листям – або ж поруч з вашим будинком цвітуть і сильно пахнуть дерева, кущі – ароматерапією можна зайнятися без всяких засобів. Влаштуйте собі «перекус запахами» – вийдіть на п’ять хвилин на вулицю.

 

Читайте також: Як і кавун з’їсти, і нітратів не спробувати

 

Обіймайтеся з ближніми, проявляйте  ласку – замість перекусу

Окситоцин, «гормон обіймів», і всі ті ж ендорфіни, що виділяються за прояви ласки і турботи теж здатні вгамувати різного роду голод, подіяти заспокійливо, знизити стрес.

Ось і втамовуйте, якщо є з ким! А ще можна включити повільну музику і протанцювати романтичний повільний танець. Танець з другом/ подругою – куди приємніше і корисніше, ніж будь-які «танці з дверима холодильника».

Олег Кочевих