Стреси, напруження від надмірної роботи та навчання – усе це створює навантаження на центральну нервову систему людини та призводить до безсоння. Про це пише moniheal.
Порушення сну під час стресової ситуації – це нормальна фізіологічна реакція організму. Але якщо стрес продовжується тривалий час, порушення сну стають стійкими та призводять до інших патологій. У такому разі можуть допомогти заспокійливі засоби, що мають седативний ефект.
Для нормалізації сну потрібно застосовувати седативні засоби природного походження
Як налагодити сон?
Досягнення седативного ефекту означає зменшення тривожності та нормалізацію сну після прийому лікарських засобів. Лікар призначає такі ліки, якщо у людини спостерігаються постійні порушення сну, хронічний стрес або неврологічні розлади, викликані надмірним фізичним чи розумовим навантаженням.
Читайте також: ЧИ МОЖНА САМОСТІЙНО ВІДРІЗНИТИ ГРИП ВІД COVID-19?
Заспокійливі засоби зі снодійним ефектом призначають, зокрема, й дітям, хоча насамперед лікар завжди порадить відкоригувати спосіб життя.
Дитині можна допомогти налагодити сон такими способами:
- збільшення фізичних вправ протягом дня
- спокійні прогулянки перед сном
- відмова від комп’ютерних ігор
- зменшення емоційних подразників
- зміна графіку прийому їжі
- відмова від денного сну
- зниження розумових навантажень
- уникнення засобів із підсвіткою до та під час сну.
Якщо ж ці способи не допомагають, лікар може призначити заспокійливі засоби природного походження.
Після вірусних інфекцій
Насправді навіть якщо налагодити режим дня і потурбуватись про корисні фізичні навантаження, уникати емоційних факторів, що викликають стрес, сьогодні майже неможливо ні дітям, ні дорослим. Ще одним додатковим навантаженням стають респіраторні вірусні інфекції, що атакують людей із приходом холодів.
Наприклад, після коронавірусної хвороби у дорослих і дітей спостерігається так званий «лонгковід», що включає безліч неврологічних симптомів. Наслідки COVID-19 даються взнаки навіть через пів року після перенесеної хвороби.
Наслідки COVID-19
До довготривалих наслідків COVID-19 відносять:
- когнітивні порушення, що можуть виражатись проблемами з пам’яттю;
- підвищення тривожності;
- панічні атаки;
- дезорієнтація у простості;
- плутана свідомість.
Також навіть через місяці після хвороби пацієнти скаржаться лікарям на загальну слабкість, апное, тяжкість у грудній клітці та важкість дихання.
Головний біль, перепади тиску, запаморочення, аритмія і тахікардія – усе це наслідки коронавірусу, що мають довготривалий вплив на організм. Вони призводять до перезбудження центральної нервової системи та хронічного недосипання.
Ліки від природи
Для поліпшення сну лікарі насамперед радять використовувати засоби природного походження. Наприклад, здавна відома своїми заспокійливими властивостями валеріана. Її дія полягає у зниженні артеріального тиску та м’язових скорочень (спазмолітичному ефекті).
Своїм заспокійливим впливом відомий пустирник, що рекомендований при нервових розладах і безсонні. А допомогти налагодити кровопостачання серця і головного мозку може екстракт глоду. Ця рослина також чинить спазмолітичну та заспокійливу дію.
Тому лікар може рекомендувати в якості дієтичної добавки до раціону харчування як додаткове джерело біологічно активних речовин рослинного походження капсули Вітасед. Цей засіб містить природні компоненти – екстракти валеріани, пустирника (кропиви собачої) і глоду.
Біологічно активні речовини, що містяться у коріннях і кореневищі валеріани, мають виражений седативний ефект. Вони знижують збудливість центральної нервової системи та дратівливість під час стресу і розумової втоми.
Трава пустирника містить алкалоїди, флавоноїди й органічні кислоти. Ці речовини сприяють зменшенню збудження центральної нервової системи, стабілізують серцевий ритм й артеріальний тиск. У плодах глоду також містяться флавоноїди, органічні кислоти, а ще – бета-каротин. Усі ці біологічно активні речовини комплексно впливають на серцево-судинну систему, проявляють кардіопротекторну і спазмолітичну дії.
Читайте також: ГІПЕРТОНІЯ: ЯК БОРОТИСЯ ІЗ ПІДВИЩЕНИМ КРОВ’ЯНИМ ТИСКОМ
Загалом усі рослинні компоненти полегшують засинання і поглиблюють природний сон. Досягаються такі ефекти, зокрема, завдяки нормалізації роботи серцево-судинної системи. Вітасед можна вживати за рекомендацією лікаря дорослим і дітям від 12 років.