Як доглядати за немовлям під час епідемії коронавірусу | Smart Mama 2024

Як доглядати за немовлям під час епідемії коронавірусу

Багато батьків турбуються про те, як уберегти дитину від короновірусної інфекції. Заспокоює той факт, що досі випадків захворювання серед дітей мало та важкого перебігу хвороби через зараження новим вірусом не було виявлено. Навіть при інфікуванні у них може не бути симптомів.

Однак, коронавірус може вплинути на немовлят іншим шляхом. Наприклад, можуть виникнути складнощі в отриманні лікування, товарів та догляду.

Поради, які підходять для жителів різних країн, опублікував sciencealert.com.

Якщо ви передбачте все заздалегідь та підготуєтеся, то легше впораєтеся з можливою ситуацією.

 

Доступ до медичної допомоги може бути складним

Якщо коронавірус широко пошириться, система охорони здоров’я деякий час буде в скруті. До 20% людей з COVID-19 потребують стаціонарного лікування близько двох тижнів. Лікарні та поліклініки можуть бути переповнені іншими хворими на коронавірус, що обмежить доступ до медичної допомоги, якщо ваш малюк захворіє.

Усвідомлюючи це, наприклад, австралійський уряд недавно анонсував спеціальні умови для батьків новонароджених: консультація по телефону або відеозв’язку.

 

Читайте також: Що робити, якщо дитина часто хворіє на застуду

 

Також є заходи, які можна вжити, щоб дитина залишалася здоровою і не потребувала медичної допомоги. Захищаючи її, ви також дбаєте про оточуючих, які можуть бути більш вразливі до коронавірусної інфекції.

 

Гігієна

Перше, що можна зробити – належно дотримуватися гігієни: часто мити руки, наскільки можливо уникати контактів з людьми, кашляти і чхати в зігнутий лікоть або серветку, не торкатися руками обличчя.

Оскільки немовлята в будь-якому випадку тягнуть все до рота, часте миття їм рук та обличчя, очищення поверхонь та предметів, яких вони можуть торкатися, захистить їх від будь-якої інфекції.

 

Грудне годування

Материнське молоко містить безліч інгредієнтів, які допомагають малюку попередити хворобу. Природне вигодовування рекомендовано до шести місяців, а після введення прикорму грудне годування продовжувати до другого року.

Якщо вашій дитині менше шести місяців, і ви годуєте його грудьми, це захищає її від ряду інфекцій і скорочує потребу в медичному догляді.

 

Читайте також: ТОП-5 небезпечних симптомів грипу у дитини

 

Штучне годування

Коли ви готуєте суміш, існує ймовірність випадкового занесення шкідливих мікроорганізмів в пляшечку. Оскільки отримати медичну допомогу може бути складно, варто вжити додаткових заходів: постійно і ретельно мити руки з милом, мити і стерилізувати пляшечку після кожного використання.

Не забудьте охолодити пляшку, злегка струсити її, і переконатися, що суміш не надто гаряча для дитини.

 

Запасіться підгузками

Мережі постачання можуть бути порушені, якщо захворіє багато людей. І ви, можливо, не зможете ходити до магазинів, якщо вам буде потрібно ізолюватися будинку.

На цей випадок рекомендується запастися продуктами на 2-3 тижні. Подумайте про те, щоб в наявності у вас була достатня кількість підгузків або тримайте під рукою багаторазовий текстильний.

Якщо у вас штучне годування, купіть суміші на три тижні, не забувши перевірити термін придатності.

 

Якщо мама заразиться

Мами більше ризикують захворіти коронавирусною інфекцією, ніж діти. Якщо ви годуєте грудьми і захворіли, рекомендується продовжувати годування. Це тому, що вірус не був виявлений в грудному молоці. Носіть маску, коли ви з малюком , мийте руки до і після контакту з дитиною, дезінфікуйте поверхні і будь-яке обладнання для годування.

 

Захист бабусь і дідусів

Якщо ви або ваш партнер захворієте, вам знадобиться той, хто подбає про ваших дітей. Багато хто кличе на допомогу бабусь і дідусів. На жаль, люди старше 60 найгірше переносять коронавірус.

Немовлята, будучи інфіковані, але, не маючи симптомів, можуть легко поширити інфекцію людям, які за ними доглядають.

Тому, якщо вашим батькам більше 60, варто домовитися з кимось іншим, а з бабусями і дідусями поговорити про те, як знизити ризик зараження, якщо їм все ж потрібно доглядати за дитиною.

 

Читайте більше цікавих статтей на сайті