Діти - приховані носії коронавірусу, - китайські вчені | Smart Mama 2024

Діти – приховані носії коронавірусу, – китайські вчені

Китайські вчені припускають, що діти є прихованими носіями коронавірусної інфекції, у них хвороба протікає безсимптомно

Про це повідомляє MedicalXpress.

Експерти з дитячого центру в китайському Гуанчжоу діагностували 745 дітей у віці від 2 місяців до 15 років з сімей, де були випадки зараження коронавірусом.

З’ясувалося, що лише 10 з них (1,3%) були інфіковані. Однак, жоден з них не було явних симптомів. У них не було лихоманки і температури 39 ° C, болі в м’язах і слабкість. Також, на відміну від дорослих, у дітей не зафіксували утруднене дихання.

«Були деякі випадки кашлю, болю в горлі і закладеності носа, – наголошується в прес-релізі журналу Nature Medicine, – але не було інших симптомів, зазвичай спостерігаються у дорослих пацієнтів, таких як біль у м’язах і головний біль».

Ускладнень у вигляді пневмонії також ні в однієї дитини не виявили.

 

Читайте ще: Грип – сімейна хвороба: методи профілактики для батьків аби не заразити дитину

 

На думку фахівців, це говорить про те, що діти становлять потенційну небезпеку для дорослих.

У багатьох дітей можуть бути безсимптомні або мінімально симптоматичні вектори передачі коронавируса при контакті з більш уразливими дорослими. І цей ризик передачі може відбутися протягом більш тривалого часу, ніж передбачалося, відзначили китайські фахівці.

Адже навіть після того, як мазки носа і глотки раніше інфікованих дітей виявилися негативними на коронавірус, тести їх стільця продовжували показувати ознаки вірусу.

Є припущення, що тестування ректального мазка може бути більш чутливим показником в порівнянні з взяттям проб з носа.