Щоденні звички для покращення здоров’я сім’ї |

Щоденні звички для покращення здоров’я сім’ї

Гарне здоров’я ніколи не з’явиться раптово, якщо його не сформувати за допомогою щоденної рутини. Саме у сім’ї – першому і важливому середовищі – дитина вчиться турбуватися про себе, прислухатися до сигналів тіла, обирати здорове і смачне замість швидкого та випадкового. Тож дрібні щоденні звички сьогодні здатні вплинути на якість життя родини у майбутньому. З чого варто почати, аби зміцнити здоров’я?

Спочатку може здаватися, що виділити час для введення здорових звичок – завдання складне. Але насправді, щоб змінити спосіб життя багато зусиль не знадобиться. Діти охоче наслідують поведінку своїх батьків, тому важливо подавати гарний приклад. Наведені нижче поради допоможуть інтегрувати зміни та виробити корисні звички для всієї родини.

  1. Харчування

Родинні сніданки, вечері або обіди на вихідних – це не просто традиція. Це корисний процес, що допомагає розвивати і підтримувати здорові стосунки батьків і дітей. Так само як і спільне приготування страв буде корисним для дітей будь-якого віку. Також це спосіб навчити малечу  контролювати розмір порцій, якість і склад того, що опиняється на тарілках. Тому, якщо батьки обирають корисне, ймовірність, що діти теж це робитимуть, зростає в рази. І не варто змушувати дітей їсти, наприклад, фрукти чи овочі – треба просто споживати їх самим або тримати помитими у доступному місці.

  1. Рух

Всім добре відомо про користь фізичної активності. Але як її реалізувати?  З маленькими дітьми достатньо щоденних прогулянок, рухливих ігор на вулиці, катання на велосипеді, роликах тощо. Щоб бути активною родиною взагалі, варто ввести нові звички: наприклад, щовечора влаштовувати прогулянку після вечері, разом вигулювати собаку, користуватися сходами замість ліфта, за можливості ходити пішки або їхати на велосипеді до школи, прибирати оселю разом, одночасно  відвідувати спортивну секцію (мама на йозі, поки дитина на танцях) тощо. На вихідних чи у відпустці організувати активний відпочинок ще простіше: лижі, походи в гори, катання на велосипедах, плавання, одноденні екскурсії, піші прогулянки, пікніки, день на природі тощо.

  1. Сон

На жаль, від недосипу сьогодні страждає кожен житель України. Через це може знижуватися імунітет, погіршуватися пам’ять, увага і настрій, відбуватися гормональний збій як у дітей, так і у дорослих. Щоб налагодити гігієну сну слід разом встановити, хто і о котрій годині лягає спати і прокидається; за годину до сну всі в родині відкладають гаджети; разом створювати потрібний мікроклімат у спальнях – тишу, прохолодне повітря, темряву; додати ритуали (читання перед сном, водні процедури, підготовка до наступного дня). Обов’язково облаштувати всім комфортні спальні місця там, де родина ховається під час тривог – це запорука безпеки та шансу виспатися навіть не у своєму ліжку.

  1. Гігієна та профілактика

Мити руки, провітрювати кімнату перед сном, користуватися індивідуальним посудом і рушниками, чистити зуби двічі на день, не торкатися  обличчя чи рота руками, відвідувати лікаря не коли вже болить, а з профілактичною метою, доглядати за собою – ці прості, на перший погляд, дії знижують ризик зараження інфекціями і допомагають триматися здоровими. У родинах, де ці правила виконуються регулярно, діти рідше хворіють. Підтримувати імунітет слід комплексно: свіже повітря, харчування, сон, рух та навіть правильне лікування. Зокрема, лідером серед дитячих захворювань вважаються ГРВІ та застуди. Аби часте лікування проти сезонних вірусів не пригнічувало імунітет, на допомогу можуть прийти натуральні лікарські препарати. Наприклад, лікар може порадити дитячий сироп Флавовір — сучасний противірусний засіб розроблений на основі природніх сполук, які завдяки своїм властивостям пригнічують розмноження вірусів. Сироп може застосовуватися з перших днів захворювання або для профілактики у сезон ГРВІ.

  1. Емоційний клімат

Фізичне здоров’я тісно пов’язане з психоемоційним. Турбота про ментальний стан дитини також важлива. Допомогти відновитися після стресу, безсонних ночей, переживань допоможуть прості звички: запровадження вечорів або годин без гаджетів, спільна діяльність, творчість, спокійні ігри, посиденьки чи чаювання з розмовами, питаннями, порадами, проговорюванням емоцій, навіть негативних. Важливо щодня створювати умови, коли дитина може прийти і розповісти, як минув її день, або просто спитати: «Як справи, що нового сталося за день?». Це зміцнює не лише відносини, а й психологічну стійкість дитини. Також важливо навчити дитину бачити позитив чи красу в деталях: яскравий сніданок, запах нової книги чи озонового повітря після дощу, смішне цуценя тощо.

  1. Обов’язки

Коли дитина бачить, як не тільки мама, а й тато готує їжу чи розвантажує посудомийну машину, вона робитиме так само. По-перше, це не нав’язує змалечку стереотипів про «жіночу» та «чоловічу» роботу чи обов’язки. По-друге, це робить родину дружньою командою. І по-третє, навчає дитину самостійності та пробуджує цікавість до нового. Залежно від віку можна залучити дитину, але не змушувати, до будь-яких процесів: готувати бутерброди на сніданок, прибирати посуд разом після кожного прийому їжі, виносити сміття, поливати квіти, купувати разом продукти тощо.

Усі щоденні поради про звички працюватимуть тоді, коли дитина бачитиме їх в поведінці дорослих. Але якщо мама або тато постійно з телефоном у руках, забувають вечеряти, п’ють каву замість води, лягають о другій ночі – навряд чи вдасться привчити дитину до здорових звичок. Тому найкраща стратегія – це змінюватися разом. Адже здоров’я починається не з таблетки, а з уваги до себе та своїх близьких.

 

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x