Дослідження виявило, що у немовлят до трьох місяців, що живуть в будинках, де побутові мийні засоби використовують часто, до трьох років частіше розвиваються дитячі хрипи і астма.
«Більшість свідчень, що зв’язують астму та використання мийних засобів, походять зі спостережень дорослих», – сказав головний дослідник доктор Тім Такаро, професор університету Саймона Фрезера. – «Наше дослідження вивчало немовлят, які зазвичай проводять 80-90% часу в приміщенні і особливо уразливі до хімії через легені і шкіру, бо більш часта вдихають і регулярно контактують з побутовими поверхнями», пише sciencedaily.com
У дослідженні діти у віці 3 років, що живуть в будинках, де засоби для чищення використовувалися часто, з більшою ймовірністю мали:
- хрипи
- хрипи, що повторюються з атопією, підвищеною імунною відповіддю на звичайні алергени
- астму
Інші фактори, що впливають на початок астми, такі, як сімейна історія і ранній контакт з тютюновим димом, також були взяті до уваги під час аналізу.
«Цікаво, що ми не знайшли взаємозв’язку між використанням мийних засобів і ризиком тільки атопії», – зазначив доктор Такаро. – «Таким чином, механізм, що є основою цих результатів – в тому, що хімікати у мийних засобах руйнують клітини, що вистилають дихальний тракт через вроджені запальні шляхи, а не через набуті алергічні шляхи».
Читайте ще: Які захворювання у дітей схожі на грип
«Ми також виявили, що в три роки зв’язок між контактом з продуктами і респіраторними проблемами був сильнішим у дівчаток, ніж у хлопчиків», – додав він. – «Це цікавий результат, який вимагає більше досліджень, щоб зрозуміти чоловічу біологічну відповідь до запалень проти жіночої в ранньому віці».
Дослідження використовувало дані, отримані від +2022 дітей, і обстежень їх щодня, в контакті з 26 типами побутових мийних засобів, включаючи детергенти для посуду і білизни, очисники, дезінфікуючі засоби, поліролі і освіжувачі повітря.