COVID-19: нові загрози для дітей | Smart Mama 2024

COVID-19: нові загрози для дітей

Що ми знаємо про нові штами і дітей?

  • Менша схильність до важких форм: на щастя, більшість дітей і підлітків продовжують переносити COVID-19 легше, ніж дорослі. Нові штами, хоча й можуть бути більш заразними, не завжди призводять до більш важких захворювань у дітей.
  • Вплив на імунітет: науковці продовжують вивчати, як нові штами впливають на дитячий імунітет. Деякі дослідження свідчать, що природній імунітет, набутий після перенесення COVID-19, може бути менш ефективним проти нових варіантів. Однак, вакцинація залишається надійним способом захистити дітей.
  • Важливість вакцинації: вакцини проти COVID-19 продемонстрували ефективність у запобіганні тяжких захворювань, госпіталізацій та смертей у дітей. Хоча вакцини можуть не забезпечувати 100% захист від інфекції, вони значно знижують ризик розвитку ускладнень.

Що робити батькам?

  1. Консультуватися з лікарем. Перед прийняттям будь-яких рішень щодо вакцинації або інших заходів профілактики, обов’язково проконсультуйтеся з педіатром. Лікар зможе надати індивідуальні рекомендації, враховуючи вік дитини, стан здоров’я та інші фактори.
  2. Дотримуватися рекомендацій МОЗ. Слідкуйте за рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я щодо профілактики COVID-19. Це включає в себе вакцинацію, дотримання правил особистої гігієни, носіння масок у громадських місцях за необхідності та соціальне дистанціювання.
  3. Не панікувати. Хоча поява нових штамів викликає занепокоєння, важливо зберігати спокій. Завдяки зусиллям вчених і медиків, ми маємо ефективні інструменти для боротьби з COVID-19.

Ситуація з новими штаммами коронавірусу динамічна, і науковці продовжують збирати інформацію. Однак, вакцинація залишається найкращим способом захистити дітей від тяжкого перебігу захворювання. Батькам варто довіряти рекомендаціям лікарів і дотримуватися загальних правил безпеки.

Чи потрібен дітям захист від COVID-19 ?

Безумовно, в умовах невизначеності краще докласти максимум зусиль для того, щоб зайвий раз не наражати дітей на ризик зараження коронавірусною інфекцією. Для цього лікарі рекомендують обмежувати соціальні контакти дітей.

Крім того, в якості фактора, що дозволяє стримувати поширення SARS-CoV-2 серед дітей, є вакцинація від COVID-19 дорослих, які постійно перебувають у контакті з дітьми: батьків та інших членів сім’ї, а також вихователів і вчителів.

Не менш важливим є і дотримання маскового режиму всіма, як вакцинованими, так і невакцинованими, і збереження соціальної дистанції в освітніх установах, постійне провітрювання приміщень, в яких велику кількість часу проводять діти, а також недопущення великого скупчення учнів і педагогів в одному приміщенні.

Всі ці правила добре відомі й з часом не втрачають актуальності, а їх дотримання дозволяє стримувати зростання захворюваності COVID-19 в умовах, коли школи та дитячі садки не закриваються на карантин, а продовжують свою роботу.

При цьому ризик заразитися SARS-CoV-2 для дітей існує і вдома від хворих або тих, хто перебуває на ізоляції родичів. При появі симптомів захворювання у дитини, таких як нежить, закладеність носа або кашель, які спостерігаються при ГРВІ, не варто забувати про те, що вони можуть бути свідченням COVID-19, особливо якщо дитина побувала в контакті з хворим. Тому краще не відпускати її в дитячий садок або школу, а звернутися за медичною допомогою.

Лікування COVID-19 у дітей: які сьогодні є можливості?

На сьогоднішній день існує кілька противірусних препаратів, які можуть бути ефективними при лікуванні COVID-19, але їх призначення здійснюється виключно лікарем залежно від тяжкості захворювання та індивідуальних особливостей пацієнта.

При перших симптомів захворювання варто звернутися до лікаря. Щоб уникнути ускладнень хвороби, лікар може порадити противірусні препарати спеціально призначені для дітей, наприклад,  сироп Флавовір. Це сприятиме зменшенню інтоксикації і пришвидшенню одужання, адже не дасть змогу наростити вірусне навантаження на дитячий організм, тим самим зменшить ризик виникнення ускладнень від вірусної інфекції. Сироп Флавовір містить активну (діючу) речовину – рідкий екстракт протефлазід, що продемонстрував противірусну активність не тільки щодо вірусів, які викликають гострі запальні захворювання респіраторного тракту (ГРВІ), грипу, а й пандемічного коронавірусу людини SARS-CoV-2, який є причиною COVID-19, (як відомо, COVID-19 – це один із різновидів ГРВІ) зі значним пригніченням реплікації вірусу.

Флавоноїди сиропу пригнічують активність 3CL протеази коронавірусу SARS-CoV2, що підтверджено відповідними науковими  методами. У доклінічних дослідженнях in vitro продемонстровано противірусну активність щодо пандемічного коронавірусу людини SARS-CoV-2 зі значним пригніченням реплікації вірусу.

Важливо не займатися самолікуванням, особливо якщо йдеться про дитячий організм. За перших симптомів нездужання звертатись до лікаря, адже лише він може встановити правильний діагноз та призначити лікування, враховуючи вік дитини та особливості розвитку захворювання.