Атопічний марш частіше зустрічається у дітей, народжених восени | Smart Mama 2024

Атопічний марш частіше зустрічається у дітей, народжених восени

Харчова алергія зустрічається все частіше. Наприклад, близько двох дітей у кожному шкільному класі страждають від алергії хоча б на один продукт. Вчені Національного єврейського інстутиуту охорони здоров’я з’ясували причину цього явища, яке починається з сухої шкіри і призводить до ланцюгової реакції алергічних захворювань, відомих як атопічний марш

Атопічний марш – це збірне поняття, коли мінімальні прояви алергії закінчуються  бронхіальною астмою. Починається все звичайно у новонароджених у вигляді екземи (атопічного дерматиту) і якщо не контролювати цей процес, то пізніше він може привести до харчової алергії, астми або сінної лихоманки. Як показало останнє дослідження, пора року, коли народжується дитина, може бути фактором ризику появи атопічного маршу, повідомляє news-medical.

«Ми оглянули кожну дитину, яку лікували в нашій клініці. У народжених восени дітей частіше зустрічалися прояви, пов’язані з атопічним маршем. Ми твердо переконані, що це пов’язано з бактеріями, що живуть на шкірі і впливають на шкірний бар’єр», – розповідає Джесіка Хуей автор дослідження і педіатр Національного інституту єврейського охорони здоров’я.

У дітей з висипаннями (екземою) часто підвищений рівень шкідливих бактерій на шкірі, званих золотистим стафілококом. Вони послаблюють здатність шкіри утримувати алергени і патогени. «Коли харчові частинки можуть проникати через шкіру, а не перетравлюватися, організм сприймає їх як чужорідні і виробляє антитіла проти них, що і викликає у дитини алергію», – пояснює доктор Хуей.

Читайте ще: Початок навчального року – старт сезону застуд: як захистити школяра від ГРВІ

 

Зараз вчені вивчають широкий спектр чинників, які можуть сприяти ослабленню шкірного бар’єру у немовлят. Вони ведуть спостереження за вагітними, а також їх немовлятами, щоб врахувати всі моменти: від навколишнього середовища і генетики до прийнятих ліків і продуктів, що використовуються в домашніх умовах. Вони сподіваються, що це не тільки пояснить, чому діти, народжені восени, піддаються більшому ризику, а й допоможе розробити рішення для лікування атопічного маршу.

«Ми вважаємо, що втручання в самому ранньому віці, навіть відразу після народження, має допомогти зупинити розвиток цього атопічного маршу», – вважає доктор Хуей.

Іншими можливими рішеннями для запобігання атопічного маршу вважаються обробка шкіри немовлят з екземою зволожуючими засобами і лосьйонами, а також годування дітей з групи ризику спеціальної алергенної продукцією.

Олена Алексєєва, журналіст