Літо – чудовий час, щоб почати уроки плавання з малюком. Адже в цей період плавати можна не лише у басейнах, а й у відкритих водоймах, що робить такі уроки значно цікавішими.
Плавання – надзвичайно корисний спорт, що сприяє гармонічному фізичному розвитку та загартовуванню дитини. Під час плавання розвивається сила, координація, гнучкість, дихальні навички.
Однак навчити дитину гарно триматися на воді насамперед потрібно задля її безпеки. Наприклад, згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я утоплення є третьою причиною смерті від ненавмисних травм у всьому світі. Адже щорічно від утоплення помирає 236 000 людей.
Особливо небезпечною вода може бути для дітей. Найчастіше у воді гинуть діти 1-4 років, а також з вікової групи 5-9 років. І це саме той вік, у якому найкраще присвятити час навчанню плавання. А колись ця корисна навичка може навіть урятувати життя.
Вправи для новачків
Почати навчання можна з кількох цікавих і веселих вправ, що підійдуть усім діткам.
Удар ногою
Зазвичай діти починають уроки саме з цієї вправи – «штовхання води». Завдання – зависнути у воді з допомогою гумової опори або бортика й штовхати воду ногами. Зазвичай у дітей будуть проблеми з вирівнюванням тіла й ніг. Але ця вправа подобається усім.
Пускання бульбашок
Далі діти навчаються пускати бульбашки у воді. Ця вправа максимально проста – зануривши обличчя у воду, слід випустити повітря (бульбашки).
Водяний млин
Діти навчаються задіювати руки, стоячи у воді по груди і почергово махаючи руками (наче лопаті млину). Руки трохи згинають у ліктях і опускають у воду почергово: кисті, передпліччя, лікоть, плече.
Серденько
Для техніки брасу слід навчитися розводити руки перед собою. Для цього діти малюють на воді перед собою сердечка.
Плавання з дошкою
Дитина лежить на воді, тримаючись витягнутими вперед руками за дошку для плавання. Почергово рухаючи прямими ногами, дитина рухається уперед. При вдиху обличчя піднімають угору, при видиху опускають у воду.
Читайте також: Здорові перекуси під час прогулянок: чим нагодувати малюка?
Такі вправи можуть варіюватися, виконуватись за підтримки дорослих або спеціальних предметів для навчання плавання. Головне при навчанні дітей – це ніколи не залишати їх без нагляду у воді.
Ігри та плавання
Малюка буде важко навчати плавання, якщо у нього немає настрою борсатися у воді. Саме тому найкраще вчитися, граючи:
- з дітьми можна гратися у будь-яких морських персонажів (Русалочку, дельфіна і навіть Аквамена)
- гра «Хто перший» – можна змагатися на швидкість або на дистанцію (дістати до м’яча), а також затримку дихання (хто довше протримається)
- пірнання за скарбами (іграшками), що підходить для діток, які відкривають для себе підводний світ.
Допомога у плаванні
Більшість вправ можна виконувати за допомогою батьків, які будуть підтримувати малюка під животик, спину або грати роль бортика. Крім того, допоможуть предмети, спеціально призначенні для плавання:
- гумова локшина
- дошка для плавання (кікборд)
- окуляри для плавання
- ласти
- гумові іграшки.
Читайте також: Відпочинок з дитиною: що треба знати про акліматизацію
Не всі батьки добре плавають, тому якщо є сумніви щодо того, як навчити дитину, найкраще звернутися до спеціаліста. Тренер розкаже про техніку безпеки й покаже основні вправи. Також спеціаліст допоможе швидко подолати страх перед водою, якщо малюк з якоїсь причини побоюється пірнати чи плисти. І тоді плавання буде приносити дитині лише задоволення.
фото: www.freepik.com