Найнебезпечніше морозиво – «м’яке», найкорисніше – пломбір | Smart Mama 2024

Найнебезпечніше морозиво – «м’яке», найкорисніше – пломбір

Ескімо, пломбір, молочне, заморожений сік, брикет, факел… Вибір морозива величезний. Попит на нього невпинно зростає, у спекотні літні дні – особливо. Та не лише через бажання врятуватися від перегріву чи отримати смакові задоволення

Вчені з Інституту психіатрії в Лондоні дійшли висновку, що вживання чайної ложки морозива активує ті ж рецептори задоволення в мозку, що і при прослуховуванні улюбленої музики або виграші в лотереї, повідомляє DiLei. А от корисним є не будь-яке морозиво. Ось що  потрібно знати, аби не захворіти від улюбленого смаколика.

Як обрати смачне і корисне

Спеціалісти радять одразу ж звертати увагу на цілісність упаковки та стан самого морозива. Прим’яте та з кристаликами льоду може означати, що його розморожували та повторно заморозили. А це – велика вірогідність, що в організм потраплять разом з морозивом його бактерії. Мікроби чудово переживають процес замороження і під час танення в такому морозиві може розвинутися бактеріальна інфекція. Шоколадна глазур у ескімо не повинна відвалюватися чи мати білий наліт.

Найкорисніше та найсмачніше морозиво – пломбір. Його жирність має бути не менше 12%. А от якщо бажаєте схуднути, краще обирати молочне морозиво. Класичне морозиво готують без рослинних жирів. Остерігайтеся морозива дуже яскравого кольору, до того ж, колір має бути рівномірним. Окрім того, уникайте продукту з великою кількістю добавок, позначених буквами E. Спеціалісти застерігають від купівлі так званого “м’якого” морозива, яке готується на місці в спеціальних апаратах – фрізерах. Воно може бути небезпечним, адже виготовляться у спеку прямо на місці з молока та спеціального порошка. 

Їсти так, щоб не хворіти

Лікарі радять акуратніше вживати морозиво, оскільки при підвищеній температурі повітря холодний продукт може негативно позначитися на здоров’ї. Якщо їсти заморожений, щойно придбаний смаколик, запалена гортань і дихальні шляхи у такому разі отримують термічний стрес. Варто почекати, доки морозиво хоч трохи підтане. Вживати більше 1-2 упаковок цього продукту на тиждень не рекомендується.

Щоб бути упевненим у якості та безпеці морозива, краще готувати його самому у домашніх умовах. На щастя, рецептів смачного та корисного морозива, яке ще й не шкодить фігурі – безліч.