Чи вбереже догляд за шкірою дитини від висипань та алергій?

Чи вбереже догляд за шкірою дитини від висипань та алергій?

Шкіра вважається найбільшим органом людини. Вона виконує багато захисних функцій. За якістю шкіри можна зробити висновок про стан здоров’я чи наявність певних захворювань в організмі. Протягом життя людини вона зазнає змін і потребує догляду. Особливо, якщо йдеться про ніжну дитячу шкіру

Якщо спостерігати за станом шкіри малюка, можна своєчасно виявити хворобу, наприклад, вітряну віспу. Так само поява пітниці свідчитиме про перегрів дитини. Натомість висипання на обличчі або плечах акне підлітка – про гормональні зміни, які почалися в організмі. Тож причин висипань на шкірі багато, кожна з них є наслідком і притаманна дітям певного віку.

Що і чому може з’являтися на шкірі дитини?

На дитячій шкірі можуть з’являтися: Це може бути спричинене:
·        сип

·        кропив’янка

·        бородавки

·        вугрі

·        плями

·        пухирці

 

·        дерматитом

·        вірусною або бактеріальною інфекцією

·        грибком

·        ліками

·        впливом температури навколишнього середовища

·        алергією

Ззовні це може мати симптоми почервоніння, шкіра може вкриватися плямами і пухирцями, лущитися, свербіти, набрякати. Лікування буде залежати від діагнозу. Ігнорування навіть незначного висипу може перерости в загострену форму – дитина може розчесати місце висипу і занести інфекцію у кров.

Які звички та догляд захистять дитячу шкіру?

Своєчасна зміна підгузка. Попрілість, пелюшковий дерматит виникають через вологість підгузка і зростання мікробів, які зазвичай у невеликій кількості живуть на шкірі. Часта зміна підгузка та провітрювання шкіри допоможуть уникнути цього. Для дотримання гігієни використання кремів не обов’язкове.

Зволожене повітря в приміщенні. Сухе кімнатне повітря робить дитячу шкіру чутливою: вона подразнюється, червоніє при контакті з одягом, свербить. Використання зволожувачів повітря або підтримання вологості від 55–60% іншими методами допоможе запобігти цьому.

Купання немовлят без мила, пінок, гелів. Ці засоби гігієни порушують захисний бар’єр шкіри немовлят, адже вони змивають корисну мікрофлору. Це знижує захисні властивості, робить шкіру дитини чутливою, схильною до сухості та інфекцій. Теплої води достатньо для підтримки чистоти тіла. Перед одяганням треба добре висушити шкіру, особливо місця складок.

Уникати тригерів. Дітей будь-якого віку краще тримати подалі від предметів-подразників. Це можуть бути: домашні рослини, вітаміни, мамина парфумерія, аромасвічки, одяг з грубих і «колючих» тканин, агресивні засоби гігієни, побутова хімія, фарба тощо. Вони можуть спричинити контактний дерматит.

Вакцинуватися. Деякі висипання є симптомами вірусних інфекцій: вітряна віспа, кір, краснуха, герпес, види ентеровірусної інфекції. Цьому можна запобігти, якщо вчасно робити обов’язкові та рекомендовані щеплення.

Тримати під рукою антигістамінні препарати, якщо у дитини є алергія. Алергічна реакція у вигляді кропив’янки (ще гірше – набряків) може виникати від ліків, продуктів харчування, напоїв, стресу і навіть холоду. У разі виникнення проявів алергії, дати дитині препарат, призначений лікарем.

Уникати екстремальних температур. Занадто висока або холодна температура повітря може спровокувати висип на шкірі дитини будь-якого віку. Наприклад, купання у гарячій ванні, перебування під пекучим сонцем або на сильному морозі, холодному вітрі. Це висушує та подразнює шкіру. Тому варто прикривати тіло одягом, а відкриті ділянки захищати сонцезахисними або зволожувальними кремами на основі вазеліну. На губи наносити гігієнічну помаду.

Навчити гігієни. Певні шкірні захворювання можна підхопити навіть під час прямого контакту. Тому важливо змалечку навчити дитину користуватися тільки своїми предметами гігієни та речами, не ділитися рушником та одягом, не ходити босоніж, не торкатися брудних поверхонь відкритими ділянками тіла і часто мити руки.

Доглядати за шкірою. Це особливо знадобиться на етапі дорослішання, коли підлітків буквально обсипають прищі та акне. Лікар-дерматолог допоможе підібрати правильні косметичні засоби, а також порадить як контролювати висипання на шкірі за допомогою харчування та догляду за собою.

Слідкувати за харчуванням. Надмірне споживання цукру та жирів, дефіцит фруктів та овочів, зневоднення негативно відображаються на роботі кишково-шлункового тракту, а отже і на шкірі. Повернути шкірі гладкість та здоровий вигляд допоможе правильне харчування та пиття чистої води. Здорове меню бажано складати з допомогою дієтолога, який врахує вік, спосіб життя та інші індивідуальні потреби дитини.

Дотримуватися рекомендацій лікаря. Якщо дитина має проблемну шкіру, не можна займатися самолікуванням. Заспокоїти роздратовану шкіру, підібрати ефективні препарати і догляд, дотримуватися порад – все це допоможе повернути здоровий вигляд шкірі.

Отже, правильний догляд та увага до змін на шкірі допомагають запобігти багатьом проблемам, а також зменшують ризик виникнення висипань та алергій.

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x