Шипоподібний білок вірусу SARS-CoV-2 залишається в захисних шарах мозку протягом як мінімум чотирьох років після зараження. Такого висновку дійшли дослідники з Мюнхенського університету імені Гельмгольца та Університету Людвіга-Максиміліана, повідомляє NDTV World.
Ці білки, які вчені виявили в черепі та мозкових оболонках пацієнтів, які перехворіли на коронавірусну хворобу, викликають хронічне запалення і збільшують ризик нейродегенеративних захворювань.
Як зазначає професор Алі Ертюрк, директор Інституту інтелектуальних біотехнологій у Мюнхені імені Гельмгольца, довгострокові неврологічні наслідки ковіду включають «прискорене старіння мозку, що потенційно може призвести до втрати здорової функції мозку у постраждалих на п’ять-десять років».
За підрахунками дослідників, приблизно 5-10% людей, які заразилися коронавірусом, ймовірно, перенесуть «довгий ковід» – затяжну форму захворювання, при якій пацієнти скаржаться на погане самопочуття протягом місяців або й років після зараження. Таким чином, приблизно 400 мільйонів людей можуть мати значну кількість шипоподібного білка SARS-CoV-2.
Читайте також: Рефрактерність: коли віруси ігнорують лікування
Дослідники зазначили, що існуючі вакцини проти коронавірусу можуть значно зменшити накопичення шипоподібного білка в мозку, однак це спрацьовує далеко не у всіх випадках. Як свідчать результати дослідження, проведеного на мишах, таке зменшення спостерігалося лише у близько половини тварин.