Перевищення епідпорогу захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19 наразі спостерігається у п’яти областях — Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській, Хмельницькій та Чернівецькій.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.
«У цих областях чи окремих населених пунктах регіону за рішенням обласної комісії ТЕБ і НС можуть застосовувати посилені протиепідемічні заходи, так званий локальний карантин. Зокрема йдеться про дистанційне навчання в окремих класах у школах, навчальних закладах, обмеження кількості відвідувачів в установах та інші протиепідемічні заходи», – попередили у МОЗ.
У Київській області деякі школи вже перейшли на дистанційку. Як повідомляє Суспільне, зокрема, в Ірпені занедужало 12,4% школярів та 29% дітей у дитсадочках. Також перейшли на дистанційне навчання деякі ліцеї у Броварах.
Сплеск захворюваності спостерігається й в столиці: за словами відомої української вірусологині Алли Мироненко, наразі у деяких класах київських шкіл через хворобу відсутня третина учнів.
«Якщо говорити про грип та ГРВІ без ковіду, то в Києві збільшення в порівнянні з попереднім тижнем на 22%. Не знаю, чи потрібно вводити карантин, тому що близько 30% дітей у багатьох класах відсутні саме через хворобу. Взагалі карантин може подовжити епідемію. Він знімає оцей пік, велике навантаження на медичну службу, але захисту карантин не дасть. Індивідуальний захист, колективний захист дають лише щеплення проти грипу», – сказала Мироненко в ефірі Київ24.
Однак, як зазначає вірусологиня, навіть вакцинація не дає стовідсоткової гарантії захисту, оскільки імунітет не утворюються відразу після щеплення. Наприклад, дорослому організму для цього потрібно 10-14 днів.
«Якщо можна забезпечити незараження – тобто ізоляцію або носіння масок у транспорті, у всіх громадських місцях і в сім’ї, якщо є ризик, що школяр вам принесе зі школи [вірус], – можна робити щеплення. Але якщо цього не можна забезпечити, то це не гарантує захисту. Тому що поки утворяться антитіла, людина вже може заразитися», – пояснила Алла Міроненко.
Загалом, за даними МОЗ, з 3 по 9 лютого в Україні занедужало на грип, ГРВІ та COVID-19 – 171 068 людей, у тому числі 104 843 дитини. Наразі грип циркулює у 22 регіонах країни і, за прогнозами міністерства, переважатиме над коронавірусною інфекцією до квітня.
Читайте також:
У Києві зареєстрували 15 225 нових випадків захворювання на грип та ГРВІ протягом минулого тижня. Про це у понеділок, 17 лютого, повідомив Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ.
Переводити учнів на дистанційне навчання чи призупинити освітній процес в окремих класах вирішуватиме безпосередньо керівник закладу освіти, наголошує заступник голови КМДА Валентин Мондриївський. Також він звернувся до батьків із проханням не відправляти дітей з ознаками захворювання у школу або в дитячий садок, а одразу звертатися до лікаря.
Читайте також: Рефрактерність: коли віруси ігнорують лікування
Важливо пам’ятати, що оскільки грип – вірусна інфекція, то з перших симптомів захворювання потрібно звернутись до лікаря, який визначить, завдяки швидким тестам, грип це чи COVID-19. Це важливо, адже противірусні препарати діють на вірус грипу у перші 72 години захворювання.
Для дітей лікар може призначити противірусні засоби прямої дії, наприклад сироп Флавовір. Такі препарати безпосередньо блокують розмноження вірусу в організмі, що пришвидшує одужання і не дає розвинутися ускладненням, які у випадку грипу можуть бути навіть летальними.
Флавовір розроблено з урахуванням сучасних вимог до ефективної підтримки організму під час гострих вірусних інфекцій. Завдяки своїй унікальній формулі, що містить флавоноїди, препарат може впливати на вірусну активність, пригнічувати реплікацію РНК- та ДНК-вірусів та знижувати ризик виникнення рефрактерності до лікування. Це дає змогу зберегти ефективність терапії навіть при повторних атаках інфекції.
В умовах підвищеної захворюваності важливо вчасно вживати заходів для захисту здоров’я дітей. Флавовір – противірусний засіб для профілактики та лікування грипу і ГРВІ (у тому числі і COVID-19).