Спалах коронавірусу на грецьких курортах | Smart Mama 2024

Спалах коронавірусу на грецьких курортах

Туристів, які їдуть у відпустку до Греції, попередили про сплеск захворюваності на COVID-19, пов’язаний з новим варіантом FLiRT.

Про це пише британське видання The Independent.

У своєму останньому звіті Національна організація охорони здоров’я Греції (EODY) заявила, що спостерігає збільшення госпіталізацій: з 8 по 14 липня 2024 року було госпіталізовано 669 нових пацієнтів з коронавірусом.

Також у звіті зазначається, що за останні чотири тижні середній рівень госпіталізацій з діагнозом COVID-19 збільшився на 44%. Загалом за цей період коронавірус встиг унести 26 людських життів.

Повернення масок

У зв’язку зі сплеском захворюваності онкологічна лікарня Metaxa в Піреї, портовому районі Афін, знову запровадила масковий режим та інші захисні заходи у своїх палатах. В клініці обмежено вхід для тих, хто бажає провідати хворих – до двох осіб на одного пацієнта. Крім того, відвідувачі повинні пройти експрес-тест на ковід протягом 48 годин.

Як зазначила Матіна Пагоні, президентка Асоціації профспілки лікарів Афін і Пірея (EINAP), цього сезону випадків коронавірусу набагато більше, ніж у минулому році.

«Їх занадто багато, є багато госпіталізацій, а також смертей. 21-22 смерті – це забагато», – сказала Пагоні в інтерв’ю грецькій телемережі MEGA.

Спека чи нова мутація?

EINAP попереджує, що спалах може тривати до кінця липня. Серед причин збільшення захворюваності медики називають аномальну спеку, яка охопила Грецію. Надто спекотне літо змушує людей скупчуватися у приміщення у пошуках прохолоди.

Водночас британські експерти в галузі охорони здоров’я зазначають, що варіанти FLiRT і LB.1 можуть долати імунний захист, тому люди хворіють, незважаючи на щеплення.

«Збільшення кількості подорожей і масових заходів, таких як фестивалі, часто призводять до скупчення людей, де вірусу легше поширюватися, і більше немає жодних юридичних обмежень, таких як носіння масок або соціальне дистанціювання, — каже доктор Маріям Малік,  приватний лікар загальної практики медичної мережі Pall Mall. – Варіант FLiRT має специфічні зміни в спайковому білку, які можуть полегшити його поширення та допомогти подолати імунітет від минулих інфекцій або вакцин. Так само варіант LB.1 має мутації, які допомагають йому поширюватися та, можливо, послаблюють захист, який ми отримуємо від попереднього імунітету. Це відрізняє ці варіанти від попередніх версій вірусу».

Нові варіанти з’являються тому, що вірус природним чином змінюється з часом, нагадує медикиня.

«Коли заражається багато людей, у вірусу більше шансів мутувати. Крім того, підштовхнути вірус до розвитку можуть наші імунні реакції від минулих інфекцій або вакцин», – припускає доктор Малік.

Небезпечна відпустка

Тим часом Болгарія, яка має спільний кордон з Грецією, вже попередила своїх громадян, які планують відвідати грецькі курорти цього літа, що їхні поїздки можуть бути небезпечними. «З огляду на велику кількість громадян Болгарії, які відвідують країну в літній період, Міністерство закордонних справ рекомендує суворе дотримання профілактичних та гігієнічних заходів у контекст поширення хвороби», – повідомляє МЗС Болгарії.

У свою чергу, Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила заяву, в якій зазначено, що COVID-19 досі спричиняє близько 1700 смертей на тиждень у всьому світі.

Симптоми та лікування

Загалом симптоми варіантів FLiRT і LB.1 загалом схожі на симптоми попередніх штамів коронавірусу. Зазвичай вони включають:

  • лихоманку;
  • кашель;
  • втому;
  • втрату смаку або нюху;
  • біль у горлі;
  • болі у м’язах;
  • головний біль;
  • задишку;
  • нежить.

Слід пам’ятати, що оскільки  COVID-19 важко відрізнити від симптомів інших ГРВІ, краще підтвердити або спростувати захворювання на коронавірусну інфекцію лабораторно. Лікуватися необхідно лише під наглядом лікаря й проходити всі призначені обстеження, щоб уникнути ускладнень.

Окрім повноцінного харчування та вживання відповідної кількості рідини, лікар призначить симптоматичне лікування із застосуванням жарознижуючих засобів при лихоманці та болю та противірусні прямої дії на вірус для груп ризику.

Етіотропне лікування, спрямоване на усунення самої причини виникнення захворювання, а саме вірус.  У випадку з COVID-19 – це противірусна терапія. Насамперед, слід приймати такі засоби людям із групи ризику, які мають високу ймовірність розвитку ускладнень.

Наприклад, у дітей вірусна інфекція може стрімко поширюватися, і  щоб уникнути ускладнень, лікар може порадити противірусні препарати спеціально призначені для дітей, наприклад, сироп Флавовір. Флавоноїди, на основі яких сироп Флавовір, можуть  пригнічувати активність різних вірусів, зокрема й штамів COVID-19, що зазначено в інструкції. Прийом Флавовіру за перших симптомів респіраторної інфекції (грип,   COVID-19, чи інші ГРВІ) буде сприяти зменшенню інтоксикації і пришвидшенню одужання, адже не дасть змогу наростити вірусне навантаження на дитячий організм, тим самим зменшить ризик виникнення ускладнень від вірусної інфекції. Дозволений для прийому навіть малюкам від народження.

Рішення про застосування антибіотиків може ухвалити лише лікар, в залежності від тяжкості перебігу хвороби, ступеня ураженості внутрішніх органів і, головне, наявності показань для їхнього застосування.

Фото: www.freepik.com