Після шкільних канікул очікується нова хвиля захворювань на грип

Після шкільних канікул очікується нова хвиля захворювань на грип

За прогнозами епідеміологів, після закінчення шкільних канікул очікується традиційне зростання захворюваності на грип. Пік припаде на лютий.

 За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, серед хворих продовжує домінувати вірус грипу А, а також RS-віруси, SARS-CoV-2 та аденовіруси. Лідер серед недуг – грип, він небезпечний тим, що не обмежується ураженням дихальних шляхів, а погіршує стан усього організму. За несприятливих зовнішніх умов та при ослабленому імунітеті дитина може хворіти на грип довго і важко. Імунітет до грипу не виробляється тому, що на відміну від застуд чи ГРВІ, вірус грипу активно мутує. Через це щороку дитячому організму доводиться знайомитися (а точніше боротися) з новими штамами.

Як відомо, грип передається від хворого до здорового повітряно-крапельним шляхом. Небезпека грипу в школі полягає в тому, що у дитячому колективі він розповсюджується легко і миттєво. Хвороба косить не лише дітей – вони приносять її додому, до своїх рідних.

Так відбувається тому, що, по-перше, дитячі організми менше підготовані до зустрічі з вірусом, а по-друге, діти не дотримуються простих правил: вони тісно контактують одне з одним, забувають прикривати рот під час чхання, цілують та обіймають одне одного, обмінюються іграшками, пригощають одне одного їжею (дають відкусити) тощо. І все це відбувається за сприятливого для вірусу мікроклімату – сухого повітря в класі чи бомбосховищі. За таких умов убезпечити дитину від грипу майже неможливо.

Звісно можна перевести дитину на онлайн (дистанційне) навчання. Однак цей крок має бути добре виваженим, бо він має свої плюси-мінуси і підходить не кожному школяру. Основна перевага  – мінімальний ризик захворіти на грип. Проте недоліків все одно більше:

  • погіршення оцінок (не кожна дитина добре сприймає навчання онлайн, плюс перебої зі світлом та інтернетом);
  • залишати саму дитину вдома небезпечно;
  • дефіцит спілкування з друзями та однолітками погано впливає на психоемоційний стан дитини.

А втім, шанс ходити до школи і бути здоровим у дитини все ж таки є. Для цього мама і тато повинні потурбуватися про таке:

Вакцинація

Щеплення проти грипу – має бути зроблене вчасно. При чому вакцинувати варто всю родину, особливо якщо деякі члени сім’ї у категорії ризику (немовлята, вагітні, особи старшого віку, є супутні хронічні захворювання на кшталт діабету, серцево-судинних тощо). Робиться щеплення на початку епідсезону, у листопаді-грудні. Це не гарантуватиме на 100%, що дитина не захворіє. Але ймовірність буде значно нижчою, як і ризик розвитку ускладнень.

Основні заходи профілактики вірусних захворювань

  • навчити дитину часто мити руки, не торкатися руками обличчя; прикривати рот під час чхання і кашлю або робити це у згин ліктя;
  • обов’язково провітрювати та робити вологе прибирання приміщень;
  • не підходити близько до людини, яка має ознаки хвороби.

Якщо дитина захворіла на грип чи ГРВІ

Важливо забезпечити дитячий організм підтримкою. Запобігти розвитку грипу або його ускладненням в сезон захворюваності можна за допомогою прийому препаратів, які блокують розмноження вірусів.

Тому дуже важливо не зволікати і  за перших симптомів звертатися до лікаря,  аби не дати вірусу наростити свою силу та спричинити ускладнення для  дитячого організму.

Одним із таких дієвих засобів, призначених саме для дітей, є сироп Флавовір. Діюча речовина сиропу Флавовір на основі флавоноїдів продемонструвала противірусну активність не тільки щодо вірусів ГРВІ, грипу, у тому числі і пандемічних штамів, а й коронавірусу людини SARS-CoV-2, який є причиною COVID-19, зі значним пригніченням реплікації вірусу.

Як зміцнити імунітет

Піклуватися про здоровий фізичний розвиток дитини. Це значить організувати смачний і корисний раціон, повноцінний сон, фізичну активність і заняття у спортивних секціях, прогулянки та ігри на свіжому повітрі.