Вибір педіатра для малюка – надзвичайно важливе завдання. Адже саме цей лікар буде стежити за станом здоров’я дитини, допомагати у критичних ситуаціях, давати поради щодо профілактики та скеровувати до вузькопрофільних спеціалістів. В ідеалі вибрати педіатра варто ще до народження дитини, щоб одразу мати лікаря, до якого можна звернутися за консультацією.
Як зазначають спеціалісти МОЗ України, перший огляд дитини має відбутися вже на другий день після виписки з пологового. А далі батьків і малюка чекають як планові огляди, так і консультації щодо щеплень або можливих захворювань.
На що звернути увагу при виборі педіатра?
Кваліфікація та професійний досвід
Освіта лікаря, наявність ліцензії та досвід роботи – не слід боятися просити пред’явити усі ці документи, адже йдеться про здоров’я дитини. В Україні педіатр може працювати як у державних закладах, так і в приватних.
Читайте також: Грип В: симптоми, червоні прапорці та лікування
Ви маєте право обрати лікаря незалежно від місця проживання і підписати з ним декларацію. Крім базової медичної освіти, хороший педіатр також постійно вдосконалює свої знання: проходить курси, бере участь у медичних конференціях, вивчає нові методи діагностики та лікування.
Відгуки пацієнтів
Рекомендації інших батьків надзвичайно важливі, адже гарна характеристика від задоволених пацієнтів може переконати більше, ніж багаторічний досвід роботи. Можна звернути уваги і на особисті відгуки від знайомих, так і характеристики в соцмережах. Якщо багато батьків скаржаться на кваліфікацію чи байдужість спеціаліста – краще пошукати іншого фахівця.
Комунікаційні навички
Перед ухваленням рішення варто познайомитися з лікарем особисто, щоб скласти власну думку й переконатися, що він має необхідні навички та відповідні риси характеру. Хороший педіатр уміє знайти спільну мову з дитиною та її батьками. Маленькі пацієнти мають почуватися спокійно на прийомі. Якщо дитині категорично не подобається лікар, варто переглянути рішення.
Індивідуальний підхід
Дитячий лікар має розуміти, що універсальних рішень не існує, і враховувати всі особливості розвитку малюка. Це стосується не лише фізичних аспектів, а й психологічних – хтось спокійно сприймає візити до лікаря, а до когось потрібен особливий підхід.
Читайте також: Рефрактерність: коли віруси ігнорують лікування
Гарний спеціаліст враховує психологічний комфорт маленького пацієнта. І навіть під час першої зустрічі з лікарем можна зробити висновок, чи медик дає лише загальні рекомендації і обмежується відповідями на запитання, чи може дати конкретні поради на основі ретельно зібраного анамнезу.
Зручність розташування та графіку
Здавалося б, до кваліфікованого лікаря можна їхати й на інший кінець міста, але коли на руках маленька дитина, яка може часто хворіти, відстань усе-таки має значення. Потрібно враховувати й «доступність» лікаря. Зручний графік – це змога записатися на прийом у час, який підходить вашій сім’ї.
Ще один важливий аспект – можливість екстреного звернення. Варто дізнатися, чи можна терміново потрапити на прийом без попереднього запису, чи лікар доступний для телефонних консультацій та чи передбачена онлайн-консультація і виклик додому.
Послуги клініки
Варто звернути увагу і на перелік додаткових послуг, які надає медичний заклад потенційного педіатра. Чи працюють там інші спеціалісти, до яких може спрямувати лікар? Якщо вузькі фахівці приймають у тій самій клініці, де і педіатр, це значно спрощує процес обстеження і зменшує час на пошук спеціалістів. Чи проводяться діагностичні заходи? Можливість одразу здати аналізи, зробити рентген, ЕКГ чи УЗД – це велика перевага.
Читайте також: Дитячий чекап: що це і навіщо?
Якщо лікар та клініка відповідають усім потрібним критеріям – можна завершувати пошук та починати співпрацю. Звісно, доведеться приділити цьому питанню достатньо часу, але воно того варте. Вкладені у цей процес зусилля можна вважати інвестицією у майбутнє дитини.