Хворіти – справа невесела, особливо, коли це стосується малих дітей. Часті ГРВІ, застуди і просто шмарклі псують плани, здоров’я та настрій. Промивання носиків, рясне пиття або прийом ліків не завжди сприймаються малечею позитивно, про це пише moniheal.
Дихальні вправи – це один із дієвих засобів, здатних полегшити симптоми кашлю та нежитю. Проте, на жаль, педіатри чомусь рідко їх «прописують», через несерйозність сприйняття самими батьками. А дарма, бо робити такі вправи можна і треба в ігровій формі – й дитині цікаво проводити час, й одужання пришвидшується.
Отже, робити такі вправи потрібно для того, щоб вивести мокротиння, це призведе до:
- швидкого очищення дихальних шляхів,
- відновлення чистого дихання,
- поліпшення загального стану малюка,
- зменшення прийому лікарських речовин,
- уникнення ускладнень.
Але результат буде за таких умов:
- Регулярність. Тренуватися варто мінімум двічі на день. Тоді результат не змусить довго чекати.
- Тримати горло зволоженим, уникаючи сухості та зневоднення. Особливо під час дихальної вправи.
- Лікар може призначити дитині противірусні препарати прямої дії на основі флавоноїдів, наприклад, сироп Флавовір. Флавовір прицільно пригнічує вірусне розмноження всередині клітин дихальних шляхів, що дозволяє зменшити чисельність вірусних копій і знизити їх негативний вплив на організм.
- Проводити вправи у добре провітреній кімнаті, зі свіжим і вологим повітрям, за нормального самопочуття дитини.
Ось декілька простих дихальних вправ, які можна виконувати з малюками в ігровій формі.
- Ідеально, якщо вдома є будь-який іграшковий музичний духовий інструмент (сопілка, труба, дудка, флейта). Просіть дитину грати на ньому якомога частіше. Завдяки грі, легені будуть добре тренуватися і працювати. Цей варіант підійде для найменших, яким ще складно виконувати певні завдання на дихання.
- Надувати повітряні кульки. Ця вправа також дієва, хоча здається грою. Тож дитина навіть не зрозуміє, що лікується. Повітряні кульки можна надувати цілий день, а ввечері прикрасити ними дитячу кімнату.
- Такий самий ефект буде і від дмухання на мильні бульбашки. Цей трохи спрощений варіант підійде малюкам. Можна для різноманітності задмухувати справжні свічки.
- Робити бульбашки за допомогою коктейльної соломинки. У чашку з водою, соком, теплим чаєм вставити соломинку і попросити дитину зробити вдих носиком, а потім видих ротом в соломинку, щоб зробити багато бульбашок.
Читайте також: ДИТИНА ЧАСТО ХВОРІЄ ГРВІ: ЩО РОБИТИ?
- Скажи і покажи, як робить… Теж проста гра. Достатньо фантазії та питань типу, як робить літак (має розставити руки, як крила, трохи нахилятися і промовляти: «Ууууууу»), муха (Жууу-жуууу-жуу), жабка (сідає, підстрибує і квакає), вітер (підіймає руки вгору, колихає ними і промовляє «Ууууу») тощо.
- Потренувати дихання носика. Тут треба зробити нескладні маніпуляції: спочатку закрити праву ніздрю і декілька разів подихати лівою. Потім поміняти сторони. Зробити глибокий вдих, закрити носик на кілька секунд і повільно випустити повітря через рот. Або зробити вдих через ліву ніздрю, а видих через праву. І навпаки.
Такі «тренування» рекомендовано проводити декілька разів на день. Щоб зацікавити малюка, бажано робити завдання разом. Це поліпшить самопочуття дитини і прискорить одужання.