Ще раз про дитячий захист від сонця | Smart Mama 2025

Ще раз про дитячий захист від сонця

Хоча Україна не надто сонячна країна, але у теплу пору року люди часто зазнають сильного впливу ультрафіолетового (УФ) випромінювання – це може бути причиною опіків, пошкоджень шкіри, розвитку онкозахворювань. Тому захист від сонця дуже важливий, зокрема для дітей – сильна дія УФ-випромінювання у дитинстві та підлітковому віці тісно пов’язана з підвищеним ризиком розвитку раку шкіри у дорослому житті.

Цьому можна запобігти, якщо не просто регулярно захищати дитину від сонця, а й навчити її здоровим звичкам.

УФ-випромінювання підступне тим, що його фактично не видно і не відчутно. Навіть у похмурий день ультрафіолет може завдати шкоди ніжній дитячій шкірі. Аби зрозуміти, чи потрібен захист від сонця, не варто покладатися на такі параметри, як наявність хмар. Краще скористатися мобільними додатками погоди – там вказується рівень УФ-індексу. Якщо показник становить 3 і вище – потрібен захист від сонця. Рівень УФ-випромінювання найінтенсивніший в обідні години, тому треба в цей час відкласти пересування вулицями, прогулянки, ігри на дитячих майданчиках, у парках чи на пляжі.

Найкращі способи захисту дітей від сонця

Неважливо, скільки років дитині – три або тринадцять – ці методи однаково ефективно захистять від небезпечних сонячних променів:

  • Одяг має закривати шкіру. Він повинен бути легким, вільного крою, з натуральних тканин, світлих кольорів – у такому дитина почуватиметься комфортно і захищено.
  • Сонцезахисний крем. Це має бути водостійкий сонцезахисний крем широкого спектра, тобто мати позначку UVA/UVB, що гарантуватиме захист від двох типів випромінювання, а також зі ступенем захисту SPF 30 або 50. Мастити треба вразливі ділянки: обличчя, руки, плечі, шию, вуха. Сонцезахисний крем наносять за 20 хвилин до виходу на сонце та потім повторно кожні дві-три години. Використання дитячого сонцезахисного крему убезпечить малюка від алергічних реакцій.
  • Головний убір. Капелюх, панама, кепка – варто обирати такий головний убір, що затінятиме обличчя дитини, потилицю, шию та вуха. Також це додатковий захист від теплового удару.
  • Триматися тіні. У пікові сонячні години варто бути в тіні. Проте перебування під деревом або парасолькою не привід розслаблятися, адже УФ-промені можуть проникати туди й обпекти шкіру. Тому навіть в тіні варто використовувати додатковий захисний фактор: капелюх, крем і одяг.
  • Сонцезахисні окуляри – для дітей мають бути обов’язково позначені відповідною категорією захисту очей від УФ-випромінювання. Йдеться не просто про комфорт, а й про захист очей.

Сонце і немовлята

Дітям до року не можна перебувати під прямими сонячними променями – у немовлят відсутня терморегуляція, тому під час тривалого перебування на сонці вони можуть перегріватися. Також дерматологи не рекомендують використовувати сонцезахисний крем для немовлят до шести місяців. Для них безпечніший такий захист, як тінь, одяг і капелюх. Якщо ж хочеться намастити малюка сонцезахисним кремом, то варто обрати дитячий, але спочатку перевірити на реакцію – нанести на маленьку ділянку шкіри.

Захист від сонця взимку

Взимку, особливо в сніжну, чи високо в горах, ризик отримати сонячні опіки шкіри доволі великий. Це пояснюється тим, що на висоті УФ-випромінювання більш інтенсивне, ніж на низині, плюс сніг може відбивати до 90% ультрафіолетового випромінювання. Тому перебуваючи на зимових канікулах у горах або навіть за сонячної погоди перед прогулянкою варто нанести сонцезахисний крем на відкриті ділянки шкіри дитини.

Лікування сонячних опіків

Дітям достатньо 10 хвилин перебування під активним сонцем, щоб отримати опіки. На відновлення шкіри може знадобитися від кількох днів до тижнів – залежить від зони ураження та тяжкості. Лікування сонячних опіків націлене на полегшення симптомів:

  • Дитині потрібно давати багато пити рідини, щоб підтримати достатній рівень гідратації організму.
  • Холодні компреси або прохолодний душ полегшать дискомфорт.
  • За потреби можна дати дитині знеболювальні, наприклад, на основі ібупрофену.
  • Тримати дитину подалі від сонця, щоб запобігти погіршенню стану.
  • Після сильних опіків на шкірі можуть з’явитися пухирі – їх не можна проколювати. Згодом спостерігатиметься лущення шкіри – її не варто здирати, щоб не оголювати ніжні ділянки.
  • Якщо після перебування на сонці у дитини крім опіків підвищилася температура, з’явилися нудота, головний біль, слабкість, блювота – це може вказувати на тепловий удар. У такому випадку дитину варто показати лікарю.

 

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x