Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) – це велика група захворювань, спричинених різноманітними вірусами. Хоча симптоми ГРВІ часто схожі, важливо пам’ятати, що кожен вірус має свої особливості та може призвести до різних ускладнень, особливо у дітей.
У цій статті ми розглянемо різноманіття вірусів ГРВІ, їх вплив на дихальні шляхи та можливі наслідки, а також обговоримо важливість етіотропного лікування, спрямованого на боротьбу з причиною захворювання.
ГРВІ: більше, ніж просто застуда
Діти протягом року хворіють на застуди та респіраторні інфекції з десяток разів. Частішають хвороби з настанням осінньо-зимового періоду. Тут і постає перед батьками завдання із зірочкою: як вилікувати малечу і зменшити ймовірність повторно заразитися
Читайте також: Чи загрожують дітям серйозні ускладнення після COVID-19?
Формула тиждень в садочку/школі, а потім два вдома – знайома кожній родині. Повністю убезпечитися від ГРВІ не вийде – віруси оточують всюди, ми контактуємо з ними будь-де. Коли діти хворіють, задача батьків правильно допомогти одужанню та зробити так, щоб недуга траплялася рідше. Як з цим впоратися – розповідаємо далі.
Правило №1 – не нашкодити
Варто забути про «дієві» народні методи та рецепти наших бабусь. Не треба додавати дитині в страви часник, цибулю та лимон, ставити гірчичники, давати дихати парою картоплі, робити компреси з оцтом тощо. Це, як мінімум, безрезультативно, втрачаються дорогоцінний час, який можна використати на справжнє лікування, та ресурси. У гіршому випадку таке «лікування» травматичне, особливо для маленьких дітей.
Завдяки засиллю реклами, склалася хибна думка, що без додаткових вітамінів та добавок, імунітет дитини сам не впорається з ГРВІ. Але нагадаємо: діти частіше хворіють, бо їхня імунна система знайомиться з новими для себе патогенами і вчиться боротися з ними, а не тому, що вона слабка. Не треба змітати з полиць аптеки вітаміни та добавки – їх приймають за рекомендацією лікаря. Якщо у дитини різноманітне харчування, з достатньою кількістю овочів, фруктів, ягід, клітковини, то всі поживні речовини її організм отримує з продуктів.
Етіотропне лікування ГРВІ
ГРВІ можуть довго дошкуляти дитині або викликати ускладнення. Тому за перших симптомів респіраторного захворювання не варто займатися самолікуванням, а потрібно одразу звернутися до лікаря. Щоб запобігти ускладненням та зменшити вірусне навантаження на організм лікар може призначити противірусні препарати.
Одним з таких засобів є противірусний сироп Флавовір, що містить флавоноїди (рослинні сполуки, що здатні пригнічувати реплікацію ДНК- та РНК-вірусів грипу, гострих респіраторних інфекцій, коронавірусу). Його дія спрямована на виявлені вченими специфічні вірусні ферменти, характерні для всіх збудників ГРВІ, які забезпечують вірусам здатність до внутрішньоклітинного відтворення численної армії свого потомства.
Флавовір зручну форму дозування і приємний смак, може бути призначений дітям від народження та використовуватися з метою лікування та профілактики. Наприклад, якщо дитина контактувала з хворим або часто буває в місцях скупчення людей – лікар може порадити приймати сироп в профілактичній дозі.
Адекватне симптоматичне лікування
Стандартне лікування симптомів ГРВІ доволі просте та ефективне: температуру збивають рясним питтям та жарознижувальним, носик регулярно промивають, з кашлем та болем в горлі борються за допомогою полоскання горла, вживання теплої їжі та рідини, льодяників, спреїв тощо. У кімнаті, де знаходиться хвора дитина, підтримують вологе та прохолодне повітря.
Читайте також: Противірусні препарати для дітей: міф чи порятунок?
ГРВІ – це не просто “легка застуда”, а група серйозних захворювань, які потребують уважного ставлення та своєчасного лікування. Особливо важливо пам’ятати про можливі ускладнення у дітей та необхідність застосування етіотропної терапії. Препарати широкого спектру дії, такі як Флавовір, дозволяють ефективно боротися з різними вірусами ГРВІ та мінімізувати ризик розвитку ускладнень. Завдяки своїй безпечності та наявності дитячої форми у вигляді сиропу, Флавовір може застосовуватися для лікування дітей з перших днів життя.
Фото: freepik