Людське тіло так настільки ж складне, як і загадкове. Безліч систем організму працюють разом в ідеальній єдності, контрольованій епіцентром – нашим мозком. Ми поки не розуміємо багатьох речей про здоров’я, але дослідження постійно виявляють дивовижні факти.
Ось деякі з них:
- Сміх здатний зміцнити імунну систему і запобігти зараженню.
- Сльози використовуються для очищення очей, але вчені поки не знають, чому організм їх виділяє, коли людина засмучена.
- Хвороби серця вбивають більше людей у ??світі, ніж рак, війни, тероризм, голод, самогубства, діабет, респіраторні захворювання та психічні розлади разом узяті.
- У період правління династії Мін в Китаї висушені та розтерті в порошок струпи виразок віспи давали людям вдихати через ніс. Після цього своєрідного «щеплення» у пацієнтів розвивалася легка форма захворювання. А після одужання вони ставали несприйнятливими до віспи. Хоча методика мала рівень смертності 0,5-2,0%, це було набагато краще, ніж смертність у 20-30% без імунізації.
- Місячний пил шкідливий для людини. Він спричиняє захворювання, яке назвали «місячною сінною лихоманкою». При цьому спостерігається закладеність носа та чхання. Всі 12 астронавтів, що побували на Місяці, перехворіли цією «місячною лихоманкою».
- Хвороба Альцгеймера сильно впливає на інформаційну пам’ять, а на емоційну – не дуже. В результаті пацієнти, які отримали погані новини, швидко забувають їх, але залишаються сумними, не знаючи, чому.
Читайте також: Лікарка дала кілька корисних порад, щоб застуда не зіпсувала подорож
- За всю історію людства було викоренено тільки 2 захворювання – віспу та чуму великої рогатої худоби.
- З 1485 по 1551 роки по Англії, а потім – континентальній Європі – прокотилися спалахи незрозумілої хвороби, при якій люди сильно потіли та могли померти за кілька годин. Хвороба забрала життя десятків тисяч людей, а потім загадково зникла.
- Існує генетичне захворювання, зване синдромом Ларона, яке, серед іншого, призводить до низькорослості, збільшення тривалості життя та практичної несприйнятливості до раку і діабету.
- Хвороба головного мозку, що спустошила громади в Папуа – Новій Гвінеї, поширилася через те, що люди їли мізки загиблих членів своєї сім’ї, які страждали на цю недугу, в обрядах ритуального канібалізму.
- Багато з поширених хвороботворних бактерій насправді є нешкідливими бактеріями, що заражені вірусом.
- Світло погіршує якість сну. Дослідження 15 тисяч осіб показало, що люди, які живуть в місцях з яскравим вуличним освітленням, частіше повідомляють про порушення сну, коротшу його тривалість та підвищену денну стомлюваність. Важкі штори або маски для очей здатні допомогти вирішити цю проблему.
- Віагра може посилити існуючі ракові захворювання шкіри. Популярні ліки від еректильної дисфункції здатні пригнічувати фермент, що уповільнює ріст клітин меланоми. Але, хоча препарат стимулює вже існуючий рак шкіри, він не спричиняє нові утворення.
- Багато хто думає, що сушарка для рук безпечніша щодо передачі інфекції, ніж паперовий рушник, тому що відсутній фізичний контакт. Це не так! Паперовий рушник допомагає зменшити кількість бактерій на руках на 45-60%, а вологі й теплі умови в сушарці для рук – зручне місце для розмноження бактерій. Сушарка здатна збільшити кількість бактерій на руках в 2,5 рази.
- Кожна людина на Землі має 3 унікальні речі – відбиток пальця, малюнок вуха та екосистему кишечника! Так, у кожного з нас є власна комбінація бактерій, що живуть там.
- Вушна сірка має антибактеріальні компоненти, які перешкоджають росту грибка або бактерій всередині слухового проходу.
- Грудне молоко містить олігосахариди. Вони не служать їжею для немовляти, а стимулюють розвиток кишкових бактерій у малюка.
- Курячі яйця покриті тонким захисним органічним шаром, що дозволяє їх довго зберігати. У деяких магазинах їх миють для підвищення візуальної привабливості. Цей процес видаляє захисне покриття та дозволяє бактеріям проникати всередину яйця крізь пори в шкаралупі.
- Кава запобігає депресії. Крім негативного впливу кофеїн має й плюси. Дослідники довели, що у жінок, які випивають не менше 4 філіжанок кави в день, на 20% знижується ризик депресії.
- Жувальна гумка здатна підвищувати увагу, покращувати пам’ять, знижувати втому і почуття тривоги.
- Сидячий спосіб життя збільшує ризик смерті майже на 50%. Офісним працівникам рекомендується п’ятихвилинна активність щогодини.
Читайте також: Як вчасно розпізнати грип від ГРВІ: батькам на замітку
- Оптимізм допомагає жити довше. Це показало дослідження, що проводилося серед кардіологічних хворих.
- Запах зеленого яблука сприяє запобіганню клаустрофобії та зменшенню головного болю.
- Нотатки, які пишуться від руки, допомагають краще запам’ятовувати інформацію. Цікаво, що друкування текстів не дає такого ефекту. Ведення нотаток вручну потребує здійснення пізнавальних процесів – переробки та узагальнення інформації, на відміну від набирання слів на ноутбуці.
- Це може звучати парадоксально, але для того, щоб охолонути, треба випити щось гаряче. Доведено, що гарячий напій підвищує потовиділення. Це з лишком компенсує збільшення температури від випитого. В результаті організм охолоджується швидше.
- Хрустіти пальцями не шкідливо. Артрит в результаті цього не розвивається. Справа в тому, що хрускіт ми чуємо не від тертя суглобів, а від того, як лопаються бульбашки повітря в синовіальній рідині.
- Нудьгувати шкідливо. Нагнітання негативу перевантажує нервову систему. При цьому можливе загострення хронічних захворювань, прилучення до шкідливих звичок, наприклад, азартних ігор, паління, алкоголю.
Здоров’я людини – це його багатство! Варто прикладати деякі зусилля для збереження його!
Олена Алексєєва