Чому фізична активність важлива з раннього віку?

Чому фізична активність важлива з раннього віку?

Напевно немає такого дорослого, який би не дивувався, коли діти можуть годинами затято бавитись і бути фізично активними. Звідки ця енергія? Як вона закладає основу для здорового життя? Особливо актуально це сьогодні: в епоху лінивого комфорту та малорухливого способу життя.

Природою у дітей закладена непосидючість і бажання до руху. Тому протягом дня малі діти досить активні та надають перевагу жвавим іграм. Коли дитина гойдається, стрибає, лазить або крутиться – це покращує її фізичну форму та здоров’я. Якщо конкретніше, то у неї зміцнюються м’язи і кістки, прискорюється обмін речовин, розвиваються спритність, координація, баланс тощо. Але переваги виходять за ці рамки – фізична активність сприяє розвитку мозку, регулює стрес та навчає різним корисним навичкам.

Що таке фізична активність?

Це не обов’язково має бути професійний спорт або секція – для малечі будь-які рухливі ігри вже є щоденним тренуванням. Активні ігри є частиною повноцінного розвитку малюка, оскільки це допомагає вивільняти накопичену енергію, навчає комунікації, покращує настрій, формує здоров’я. Прикладом активних ігор можуть бути катання на велосипеді, стрибки зі скакалкою, лазіння, плавання, ігри з м’ячем, танці, бадмінтон, хулахуп, командні ігри тощо.

Переваги фізичної активності

Коли дитина ходить на ігровий або дитячий майданчик, це стає не просто розвагою. Використовуючи під час ігор всі доступні методи та предмети, вона розвиває своє тіло та інтелект. Саме у дитячому віці гру можна використовувати як спосіб позитивного ставлення до спорту.

Чому це корисно:

  1. Фізичний розвиток: навчає малюка використовувати та контролювати своє тіло, зокрема, мозок, м’язи органи чуття. Поліпшуються координація, спритність, рівновага, дрібна моторика. Захоплення спортом формує правильну поставу. Регулярна фізична активність – це пожиттєва профілактика проти багатьох захворювань (ожиріння, серцево-судинних захворювань, діабету та інших хронічних хвороб).
  2. Когнітивний розвиток: будь-які заняття стимулюють роботу мозку – нервові клітини у відповідь на фізичну активність створюють нові зв’язки, що відповідають за пам’ять та увагу, поліпшення концентрації і мислення, вміння приймати рішення. Зі свого боку, це позитивно позначається на успішному навчанні. Тож вкупі ці чинники закладають інтелектуальні здібності дитини.
  3. Психічний чинник: фізична активність викликає викид гормонів ендорфінів, які покращують настрій, знижують стрес і тривожність. Водночас підвищується самооцінка – дитина відчуває впевненість у собі, коли досягає певних успіхів (першою добігла або щось виконала). Витрачаючи фізичні сили, дитина потребує відновлення, отже, здоровий сон гарантований (що дуже важливо для психоемоційного стану). Під час гри з іншими дітьми дитина навчається дотримуватися правил, працювати на результат і досягати цілей – на базі цього формується її самодисципліна.
  4. Соціалізація: комунікація під час ігор або активних занять привчає дитину до співпраці, взаємодопомоги та поваги до інших. Дитина вчиться висловлювати свої думки, обговорювати та взаємодіяти з однолітками. Це чудовий спосіб для неї навчитися розуміти мову тіла та словесні сигнали. Спільні інтереси на основі ігор або спортивних занять допомагають знаходити друзів та вчитися будувати соціальні зв’язки.
  5. Формування здорових звичок: коли дитина звикає до активного способу життя змалку, то здебільшого зберігає цю звичку і в дорослому віці. Можуть змінюватися види та захоплення, але потреба у русі нікуди не дінеться. Це також знизить ймовірність виникнення залежності від тютюнопаління або алкоголю у майбутньому. Тож заохочення малюка до активного способу життя розкриває його потенціал і спрямовує на шлях до здоров’я.

Фізична активність змалечку забезпечує всебічний розвиток дитині. Позитивно впливає на фізичне та психоемоційне здоров’я, тренує характер та закладає основу для ведення здорового способу життя.

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x