Початок відвідування дитячого садка – це важливий етап у житті кожної сім’ї. Часом батьки стресують значно більше, аніж діти. Вони переймаються, чи не зарано, чи не запізно віддають, через хвороби, які обов’язково підхопить малюк у колективі та й просто шкода розлучатися…
Та зрозуміло, що дитячий садок важливий і потрібен. Головне зробити так, щоб початок відвідування минув мінімально стресово. Для цього мають підготуватися дорослі.
Найкращий вік для дитячого садочка
Почнемо з головного: точного віку, коли потрібно відводити маля до дитсадка, не існує. Прийом починають з 2–3 років (це ясельні групи, в які йдуть діти, чиї мами раніше виходять з декретної відпустки). В інших випадках без нагальної потреби батьки мають орієнтуватися не на вік, а на готовність своєї дитини. Бо кожен малюк унікальний, росте і розвивається індивідуально.
Але, чим раніше навчати дитину самостійності (їсти, одягатися і роздягатися, повідомляти, що хоче до вбиральні тощо), тим швидше вона буде готовою до садочка. Не менш важливо разом із цим соціалізувати малюка – це означає гратися з іншими дітьми і проводити час без батьків (наприклад, ходити на прогулянку з іншими родичами). Варто пам’ятати, що на це виховання піде декілька місяців. Тому починати готувати дитину до дитячого садочка можна спокійно з 2,5–3 років.
Як зрозуміти, що дитина готова відвідувати садок?
Отже, не важливо у скільки років мама приведе малюка до садка. Головне його готовність. Бо може і п’ятирічна дитина бути абсолютно не самостійною і не здатною декілька годин провести без мами.
Мамині страхи
Будь-якій мамі напочатку важко і лячно віддавати малюка, бо бентежить питання його захищеності. Насамперед від хвороб. Не секрет, що майже всі проходять через набридливий період «тиждень ходимо в сад, а тиждень вдома хворіємо». Це природний процес адаптації дитячого організму, який знайомиться із зовнішнім середовищем. Зокрема, у садках буквально гуляють різні види ГРВІ, їх не позбутися. Проте захистити дитину від них цілком реально.
Читайте також: Сезон немитих фруктів: які інфекції небезпечні влітку?
Якщо хвороба підкралась, лікар може назначити Флавовір – спеціально розроблений для дітей, випускається у формі солодкуватого сиропу. Його виготовлено на основі флавоноїдів для лікування грипу і ГРВІ. Дія Флавовіру полягає у тому, що він одразу пригнічує розмноження вірусів, які потрапили в організм. Таким способом засіб не дає хворобі розвиватися ще на початковій стадії.
Як адаптувати малюка до дитячого садочка?
На даному етапі завдання мами з татом створити дитячому садку позитивний імідж і зацікавити ним дитину. Звучить звісно просто. На практиці це потребує небагато часу і певних зусиль.
Отже, коли дитині найкраще відвідувати садок – вирішують батьки, орієнтуючись не на кількість років, а на її готовність. Це має бути плавний процес, без поспіху і негативу. Звісно, що у період звикання не все може йти гладко і без сліз не обійдеться. Але завчасна підготовка і терпіння мінімізують переживання й дитина охоче зануриться у дитсадкове життя. Тож половина успіху справи залежить від настрою та дій батьків.
Джерело: flavovir.ua