Після усунення дефіциту вітаміну D симптоми алергії у вагітних зменшуються на 30%
У всьому світі зараз відбуваються два процеси, які лікарі вважають взаємопов’язаними. Це повсюдна поширеність алергічних захворювань і дефіцит вітаміну D. Японські вчені припустили, що вітамін D впливає на вроджений і набутий імунітет, що вдалося довести під час обстеження вагітних жінок.
У своєму дослідженні, опублікованому в журналі PlosOne, у вагітних жінок з алергічними симптомами вимірювали рівень вітаміну D і досліджували зв’язок між його дефіцитом (коли сироватка 25 (OH) D <20 нг / мл) і виникненням будь-якого алергічного симптому.
Алергічні захворювання є однією з основних проблем сучасної медицини, і їх поширеність постійно зростає в останні 40 років. Але проблема в тому, що причини виникнення алергій (часто вже не вроджених) найчастіше залишаються невідомими. Що цікаво, японські лікарі пов’язують алергію у жінок із зайвою гігієною, а також такими, що не дуже звичайними для західного світу факторами, як прискорений темп життя і заміна традиційного способу життя західним. Але ці причини є логічними, якщо припустити, що японські жінки стали більше працювати, а значить, проводити більше часу в офісі, а не на сонці (це не рахуючи любові японок до білій шкірі).
Читайте також: Коронавірус під час вагітності та пологів: 7 питань і відповідей
Дефіцит вітаміну D дійсно частіше зустрічається в розвинених країнах, що пов’язано не тільки з кліматом, а й способом життя. Автори дослідження припускають, що вітамін D впливає на вроджений і набутий імунітет через імунні клітини з рецепторами вітаміну D. Це дендритні і регуляторні Т-клітини (виявляють і реагують на алергени).
Приблизно у половини обстежених японських жінок виявлена ??алергія на пилок і майже у половини – на пилового кліща. Дефіцит вітаміну (D 25 (OH) D <20 нг / мл) був в 70,7% результатів, а в 8% аналіз показував менше 10 нг / мл, що говорить про важку недостатності вітаміну D. Причому ці результати не залежали від триместрів вагітності. Коли вагітні стали приймати вітамін D для усунення дефіциту, симптоми алергії зменшувалися приблизно на 30% (якщо вдавалося забезпечити рівень до 20 нг / мл і вище).
Вважається, що прийом вітаміну D також знижує симптоми астми, крім проявів будь-яких видів алергій. Оскільки під час вагітності імунітет і так знижений, а алергічні реакції іноді виявляються навіть у жінок, які раніше не були схильні до алергії, важливо відстежувати рівень вітаміну D під час усіх триместрів.
Читайте також: Застуда і вагітність: учені вияснили важливий нюанс