Готуємося до вірусного сезону: кілька порад батькам

Готуємося до вірусного сезону: кілька порад батькам

Початок сезону грипу та застуд традиційно очікується з середини осені. Коронавірус вже активізувався влітку. А от повернення дітей до навчальних закладів у вересні очікувано принесе сплеск захворюваності на респіраторні інфекції, пише MedOboz.

Нікому не хочеться через хворобу почуватися зле, пропускати важливі події, випадати з життя на невизначений період. Тому краще підготуватися до зустрічі з вірусними хворобами: це збереже здоров’я, час, настрій та вміст гаманця.

ГРВІ, коронавірус та грип небезпечні своїми ускладненнями. Особливо для груп ризику: немовлят, людей з хронічними захворюваннями, віком 60+, вагітних. Найчастіше з інфекціями зустрічаються діти та дорослі, чия робота передбачає тісний контакт з людьми (медики, освітяни, поліцейські, водії громадського транспорту, продавці, перукарі тощо).

Щоб мінімізувати ризики інфікування, треба підготуватися

  1. Перевірити вміст домашньої аптечки

Ревізія домашньої аптечки має стати традиційною рутиною: у ліків може закінчитися термін придатності або є необхідність поповнити запас. Враховуючи розмаїття респіраторних інфекцій, варто перевірити запас дитячого противірусного засобу, який застосовується для лікування та профілактики розвитку ГРВІ, застуд, грипу і коронавірусу.

Лікар може порадити обрати дитячий сироп Флавовір – дозволений малюкам від народження, він підходить для тривалого застосування, бо не пригнічує вироблення власного інтерферону. З початком школи чи дитячого садка сироп може знадобитися у будь-який момент.

Наразі можна щепитися від грипу та коронавірусу. Аби визначити слушний час – варто звернутися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Вакцинами від грипу можна щепити дітей з 6 місяців. Від коронавірусу дітей щеплюють з 5-річного віку. Після огляду лікаря, вакцинуватися можна у найближчому пункті щеплення.

Єдиним протипоказанням до щеплення дитини проти коронавірусу конкретною вакциною є важка алергічна реакція на компоненти препарату чи на першу дозу вакцини. Незначні інфекції, застуда чи невисока температура не є протипоказанням до вакцинації.

Відомо, що можливість підчепити вірусну інфекцію залежить від стану імунної системи. І коли, як не в дитячому віці почати тренувати і зміцнювати імунітет? Отже, зараз час продумати, підібрати і почати дотримуватися корисних звичок. Необов’язково охоплювати всі й одразу – це дитині буде складно і нецікаво. Для початку варто опанувати 1-2 звички, потім додавати ще тощо. Адаптуйте певні звички під вік, характер та уподобання своєї дитини:

  • Гуляти на свіжому повітрі: доручити вигулювати домашнього улюбленця, взяти за правило ходити пішки в школу/садок/гурток, завести традицію на вихідні обов’язково гуляти на вулиці (дача/парк/подвір’я тощо).
  • Висипатися: визначити дію, яку дитина буде робити у чітко визначений час і після неї одразу іти спати. Це може бути все, що завгодно: спільне читання перед сном, перегляд мультиків, чаювання, водні процедури, вкладання іграшок тощо.
  • Дотримуватися здорового харчування: давати щодня будь-які два фрукти, діти часто не люблять овочі – можна вводити по одному, але обов’язково щодня, пити зранку разом склянку чистої води, солодощі не купувати – готувати разом вдома тощо.
  • Бути фізично активним: на допомогу прийдуть спортивні секції та гуртки. Їх можна і варто змінювати відповідно до бажань дитини. Головне тут – регулярне відвідування й отримання задоволення дитиною.

4. Навчити або нагадати навички гігієни

Дотримання гігієни важливе не тільки в сезон грипу та застуд. Профілактичні звички можуть врятувати від інших захворювань протягом року. Це прості речі, які бережуть здоров’я. Тому ніколи не пізно говорити з дитиною про:

  • гігієну рук: ретельно і регулярно мити;
  • вміння користуватися антисептиком;
  • важливість не торкатися руками обличчя;
  • чхання і кашель у згин ліктя або паперову серветку;
  • захворів – залишатися вдома;
  • уникання контакту з хворими та місць скупчення людей, дистанціювання;
  • необхідність провітрювати приміщення та робити вологе прибирання.

Дитині потрібно пояснити кожен пункт – чому так треба робити і що станеться, якщо не дотримуватися правила. Так легше запам’ятовується інформація і що важливо – є розуміння процесу, який відбувається.