Грип або затяжне ГРВІ здатні надовго вкласти малюка в ліжко та позбавити його улюблених ігор та занять. Відволікти дитину від хвороби та розважити її у цей період досить складно.
Найчастіше малюкові доводиться більшість часу проводити лежачи, а улюблені мультфільми через підвищену температуру дивитися складно. Але є кілька цікавих занять, якими може зайнятися навіть застуджена дитина.
Казка онлайн-бабусі
До дитини, яка захворіла, наприклад на коронавірусну інфекцію, навряд чи в гості прийде бабуся. А ось на відеозв’язок вона вийде залюбки. Водночас батьки можуть залишити дитину під візуальним наглядом родичів, які зараз готові розповісти казку або просто поговорити з малечею. Аналогічно розважить дитину аудіокнижка або будь-яка історія, яку не обов’язково дивитися, а можна слухати, якщо яскраве світло екрана дратує очі.
Домалюй за мене
Малювання – це одна із «спокійних» розваг, якою можна зайнятися навіть не встаючи з ліжка. Якщо ж для дитини навіть це важко, мама або тато можуть зробити малюнок кімнати, лісу або акваріуму. А малюк просто “поселить” туди мешканців. Аналогічно працюють фігурки, які потрібно домалювати, наприклад, орієнтуючись по крапках.
Ліплення та мозаїка
Ці спокійні заняття мають ще одну важливу функцію – розвиток дрібної моторики. Кілька коробок із пазлами або мозаїкою можуть відволікти дитину. А будь-які види ліплення, яких зараз існує безліч, сприяють розвитку малюка навіть у період хвороби.
Власний мультик
Одне з найцікавіших і сучасних занять може включати всі попередні. Для початку, прослухавши якусь історію, необхідно вигадати сюжет своєї. Потім зліпити, намалювати або відтворити з кубиків типу «лего» або будь-якого конструктора персонажів. Від батьків знадобиться зробити нейтральний або намальований фон, на якому спільно з дитиною потрібно рухати і фотографувати персонажів відповідно до сюжету. Знятий матеріал можна «склеїти» навіть за допомогою звичайного слайд-шоу або спеціальної програми. Такий проект займає іноді не один день спільної роботи батьків та дитини.
Ігри в шалаші
Якщо бігати по дому не можна, то чому б не придумати гру «стаціонарного» типу? Халабуду можна створити і на ліжку, і в інших зручних місцях, де дитині буде комфортно лежати. Головне – більше антуражу з ковдр, подушок та інших аксесуарів. У шалаші панує напівтемрява, що комфортно для очей, можна довго лежати і уявляти себе в каюті піратського корабля, в стародавній вежі або лісовій халабуді. Одним словом – те що треба для дитини з температурою, нежиттем або хворим горлом. Використовуючи такі ідеї, фантазувати у спільних іграх можна безкінечно.