Сучасна жінка в умовах війни: де брати сили і як зберігати спокій | Smart Mama 2024

Сучасна жінка в умовах війни: де брати сили і як зберігати спокій

Не дай ворогові зруйнувати твоє здоров’я!

Нам усім потрібно бути сильними: і тим, хто на фронті, і тим, хто в тилу. Війна перевернула наше життя, українські жінки вимушені справлятися з подвійним або й потрійним навантаженням. Хтось втратив роботу і тепер шукає нову або вже намагається звикнути до нового робочого місця. Комусь довелося залишити рідну домівку під обстрілами і починати з родиною нове життя деінде. А хтось досі живе під постійною загрозою обстрілів та щодня спускається з дітьми до бомбосховища.

Попри все українські жінки продовжують працювати, виховувати дітей, дбати про домашній затишок, волонтерити, донатити кошти на армію, а деякі й самі вступають до лав ЗСУ. Цей щоденний подвиг гідний величезної поваги, однак він дуже дорого обходиться жіночому організму. На жаль, досить часто платою за нього стають постійна перевтома, фізичне виснаження, поява або загострення хронічних захворювань, розлади жіночого циклу.

Ось декілька порад, щоб уберегти себе та допомогти своєму організму пережити ці важкі часи

Мінімізуємо стрес

Ми не можемо зараз змінити об’єктивні обставини, які викликають у нас негативні емоції. Відчувати страх, гнів і навіть розпач в умовах, коли на твою країну напали загарбники та хочуть знищити твій дім і тебе – цілком нормально. Це не боягузтво і не «жіноча слабкість» – це абсолютно природні людські емоції, на які ми маємо повне право. Єдине, на що ми права не маємо – це дозволити окупантам за допомогою цього стресу знищити ще й наше здоров’я.

Отже, не треба соромитися дбати про свій організм. Якщо у вас є можливість – не нехтуйте відвідуванням лікаря. Зверніться за порадою до психолога, якщо відчуваєте, що психоемоційний тягар стає для вас надто важким: багато спеціалістів зараз ведуть прийом онлайн, також в Україні діють безкоштовні «гарячі лінії» психологічної допомоги.

Читайте також: Вчені розповіли, чому діти тяжко хворіють на Омікрон

Ще один важливий крок – підтримуйте свою нервову систему, щоб запобігти її виснаженню. Навіть коли вам часом здається, начебто ви вже звикли до всього і адаптувалися до будь-яких воєнних стресів, зважайте, що ваша нервова система зараз все одно працює в екстремальному режимі. Щоб знизити навантаження, можна вдатися до простих заспокійливих засобів – навіть філіжанка звичайного м’ятного чаю щовечора вже принесе певну користь.

Ще ефективнішими будуть комбіновані безрецептурні засоби на основі лікарських рослин – зокрема, ВІТАСЕД. Він випускається в капсулах, які містять сухі екстракти валеріани, пустирника та плодів глоду. Всі три рослини мають властивість знижувати збудливість центральної нервової системи, знімають напруження та дратівливість, нормалізують артеріальний тиск і захищають від нервового виснаження.

Крім того, флавоноїди, органічні кислоти та бета-каротин, які містяться у плодах глоду, працюють як кардіопротектори, зміцнюючи серцево-судинну систему. А валеріана та пустирник, зі свого боку, полегшують засинання і поглиблюють природний сон – що дуже важливо у наші часи, коли велика кількість українців через постійний стрес страждають від порушення сну. В комплексі це робить ВІТАСЕД  надійним і зручним засобом захисту нервової системи: адже приймати капсули легше і швидше, ніж щодня заварювати трави, а правильно підібраний набір складових знімає ризик передозування та небажані побічні ефекти, які можуть виникати під час прийому власноруч приготованих лікарських рослин.

Підживлюємо організм

Подбавши про ЦНС, варто попіклуватися і про інші системи нашого організму. У комбінації з ВІТАСЕДОМ можна також приймати краплі ВІТАРГІН, які містять аргінін та бетаїн. Аргінін є потужним антиоксидантом, який знижує утворення вільних радикалів. Також він покращує кровообіг периферичних судин і, відповідно, запобігає кисневому голодуванню тканин організму – зокрема, тканин головного мозку.

Читайте також: Чим зайняти дитину під час хвороби?

Друга складова ВІТАРГІНУ – бетаїн – надає організму сил та енергії, зменшує загальну слабкість, яка виникла внаслідок перевтоми, фізичних перевантажень або перенесених інфекційних захворювань. Також бетаїн захищає клітини печінки, попереджає прогресування атеросклерозу. В ідеалі й аргінін, й бетаїн у достатній кількості потрапляють у людський організм при правильному, повноцінному та збалансованому харчуванні. Однак забезпечити собі такий дієтичний режим багатьом українцям не вдавалося навіть у мирний час, не кажучи вже про нинішню ситуацію. Тому ВІТАРГІН може стати ефективним виходом для тих, кому потрібно відновити організм і додати йому сил, а також допоможе знизити рівень гормонів стресу, зменшити тривожність, депресію, нормалізувати настрій, розумову діяльність та підвищити працездатність і загальну витривалість організму.